Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Korona Kielce rozwiązała kontrakty z dwoma zawodnikami. Nie stawili się na wezwanie klubu

Korona Kielce podjęła decyzję o rozwiązaniu kontraktów z Ivanem Marquezem i Rodrigo Zalazarem, z winy zawodników - poinformował klub w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie.

Korona Kielce rozesłała w ostatnich dniach wezwania do stawienia się w klubie, aby rozpocząć treningi przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy. Nie odpowiedzieli na nie Ivan Marquez i Rodrigo Salazar. Z tego powodu zarząd klubu podjął decyzję o rozwiązaniu z nimi kontraktów, z winy obydwu zawodników.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy. "Jeżeli mamy udawać, że gramy w piłkę, to w nią nie grajmy"

Ivan Marquez rozpoczął grę w Kielcach w sierpniu 2018 roku na pozycji środkowego obrońcy. Od tamtej pory rozegrał 48 meczów. Z kolei Zalazar został wypożyczony na początku tego sezonu z Eintrachtu Frankfurt. Urugwajczyk występował jednak głównie w 3-ligowych rezerwach, gdzie zdobył 3 bramki i zanotował 3 asysty.

Zgodnie z planem wznowienia rozgrywek ekstraklasy, piłkarze, sztaby szkoleniowe przejdą dwutygodniową kwarantannę, w trakcie której zostaną poddani testom na obecność koronawirusa. Następnie wrócą do treningów. Pierwszy mecz rozegrają w ostatni weekend maja.

Przeczytaj także:

Więcej o: