Legia Warszawa przebadała piłkarzy na obecność koronawirusa. Są wyniki

Legia Warszawa i Raków Częstochowa przeprowadziły testy na obecność koronawirusa wśród swoich piłkarzy. Obydwa kluby testy zrobiły na własną rękę, nie czekając na terminy testów wszystkich klubów, które mają zostać przeprowadzone tuż przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy - informuje portal sport.tvp.pl.

Ekstraklasa i PZPN ponad dwa tygodnie temu nakreśliły plan, dzięki któremu piłkarze mają wrócić na boiska. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z nim, pierwsze mecze ligowe odbędą się w weekend 29-31 maja. To jednak wciąż podejście nieco życzeniowe - wszystko będzie bowiem zależeć od tempa rozwoju, a właściwie hamowania pandemii koronawirusa. Hamowania, które w Polsce idzie bardzo mozolnie.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy.

Legia i Raków przeprowadziły testy na obecność koronawirusa. Kluby przebadały piłkarzy na własną rękę

Wiadomo, że przed rozpoczęciem gry piłkarze i pracownicy wszystkich klubów, którzy będą przebywać na stadionach podczas meczów, będą musieli przejść testy na obecność koronawirusa. Na nie trzeba jednak poczekać do 3 maja. Dlatego niektórzy, nie czekając na odgórne zarządzenie, postanowili przeprowadzić je na własną rękę. 

Tak postąpili właściciele Legii Warszawa oraz Rakowa Częstochowa, o czym poinformował portal sport.tvp.pl. - Przebadaliśmy piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego. Wyniki są negatywne, wszyscy są zdrowi - w rozmowie ze wspomnianym serwisem zdradził Wojciech Cygan, prezes Rakowa. Podobnie sytuacja wygląda w Legii, gdzie również wszystkie testy miały wynik negatywny. Jeżeli tak samo będzie w pozostałych zespołach ligi, znacznie zwiększy to ich powrotu na boiska.

Etapy odmrażania ekstraklasy:

  • 3-04.05 – testy zawodników i członków sztabów
  • 04.05 – treningi w grupach kilkuosobowych
  • 10.05 – treningi drużynowe
  • 27-28.05 – testy zawodników i członków sztabów oraz sędziów
  • 29.05 – 31.05 – 27. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy, wznawiająca rozgrywki
  • 18.07-19.07 – zakończenie sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy; termin umożliwia udział polskich drużyn w eliminacjach do europejskich pucharów

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.