Zagraniczne telewizje będą transmitować ekstraklasę? Wróci jako jedna z pierwszych w Europie

Ekstraklasa ma wznowić rozgrywki pod koniec maja jako jedna z pierwszych w Europie. Władze ligi zamierzają sprzedać prawa do transmisji spotkań kolejnym zagranicznym nadawcom. - Przymierzamy się do sprzedaży wybranych meczów międzynarodowym partnerom na zasadach niewyłącznych licencji. Mamy w planach rozszerzenie oferty - donosi portal Sportowefakty.pl.

W tej chwili prawa do pokazywania ekstraklasy za granicą są w posiadaniu dwóch zagranicznych telewizji. Jedna z nich "Planeta Sport" ma prawa do jej transmisji na Bałkanach w takich krajach jak Serbia, Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia Północna, Kosowo, Bośnia i Hercegowina, a także Słowenia. Z kolei drugą jest "Sportdigital" emitująca 20 spotkań na żywo w ciągu całego sezonu w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Zobacz wideo

Ekstraklasa może zostać sprzedana nowym międzynarodowym partnerom

- Przymierzamy się do sprzedaży wybranych meczów międzynarodowym partnerom na zasadach niewyłącznych licencji. W bieżącym sezonie wartość przychodów z praw międzynarodowych szacujemy na około 7 milionów złotych. Korzystając ze wczesnego wznowienia rozgrywek mamy w planach rozszerzenie oferty, ale na tę chwilę nie mogę mówić o szczegółach - mówi Małgorzata Borkowska, konsultant ds. praw mediowych Ekstraklasy S.A, w rozmowie z portalem Sportowefakty.pl.

Ekstraklasę za granicą można oglądać z pośrednictwem platformy "OTT - Ekstraklasa.TV".Jest również możliwe wykupienie pojedynczego meczu za 2,99 euro. W ofercie znajdują się także pakiety ze wszystkimi spotkaniami. Cena za jeden miesiąc wynosi 6,99 euro, natomiast za cały sezon 49,99 euro.

Aktualnie w Polsce głównym nadawcą ekstraklasy jest telewizja Canal Plus, który ma prawo do pokazywania każdego z 296 meczów w sezonie 2020/21. Oprócz tego jeden mecz każdej kolejki transmitowany jest w TVP.

Czytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Agora SA