Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bednarek wskazał polskie talenty, które zrobią karierę za granicą. "On na tę ligę jest za dobry"

- Kto zrobi karierę za granicą? Na pewno Kamil Jóźwiak - w rozmowie z newonce.sport powiedział Jan Bednarek. Polski obrońca wymienił też innych piłkarzy Lecha Poznań, którzy jego zdaniem mają potencjał i szanse na zrobienie dużej kariery. Największe - zdaniem zawodnika Southampton - ma Robert Gumny.

Jan Bednarek to jeden z najdrożej sprzedanych piłkarzy ekstraklasy w historii. I jeden z tych zawodników, którzy robią karierę po wyjeździe z Lecha Poznań. Poznański klub w ostatnich latach stał się kuźnią talentów, którymi interesują się uznane europejskie kluby. Zawodników, którzy mogą iść śladami m.in. Bednarka, w Lechu pojawia się coraz więcej. W rozmowie z newonce.sport obrońca Southampton przyznał, kto z nich ma, jego zdaniem, największe szanse na zrobienie dużej kariery.

Zobacz wideo Jan Bednarek w

Jan Bednarek wskazał zawodnika Lecha, który ma szanse na wielką karierę. "On na tę ligę jest za dobry"

- Kto zrobi karierę za granicą? Na pewno Kamil Jóźwiak To dla niego taki moment, gdy nie jest już uznawany za młodego zawodnika, tylko piłkarza, który jest wśród najlepszych w drużynie - przyznał Bednarek w rozmowie z newonce.sport.

I dodał, odpowiadając na pytanie o Roberta Gumnego: On wszedł już na taki pułap, że ekstraklasa jest dla niego miejscem, w którym nie rozwija się odpowiednio. On na tę ligę jest za dobry.

Poza wspomnianą dwójką Bednarek wskazał też dwóch kolejnych zawodników, którzy dobrze rokują na przyszłość - Tymoteusza Puchacza i Jakuba Modera. - Mają lepsze i gorsze mecze, ale widać, że te umiejętności są, potencjał jest ogromny - zakończył 24-latek.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (7)
Bednarek wskazał polskie talenty, które zrobią karierę za granicą. "On na tę ligę jest za dobry"
Zaloguj się
 • adigi

  Oceniono 1 raz 1

  w Poznaniu wszyscy osiągają niebotyczne pułapy
  zwłaszcza w użalaniu się na terminarz i kilometry do przejechania :D

 • noriakikassai

  Oceniono 2 razy 0

  Dla mnie to cud, że Bednarek w ogóle zaistniał. Na razie kariery nie zrobił wg mnie będzie mu bardzo trudno utrzymać choćby ten niski poziom na jaki się wdrapał w Southampton. W reprezentacji pewnie będzie dalej wystawiany bo akurat reprezentacja kieruje się trochę innymi prawami i zasadami promocji dlatego piłkarze o jego profilu mają w ogóle większe prawo walić kiksy i sadzić swojaki. Różni "eksperci" ze studia TV i tak to wytłumaczą szczytując na sam widok piłkarza i nic sobie nie robiąc z jego przeciętności.
  Zgodzę się jednak ze Jóźwiak to najlepszy obecnie piłkarz Lecha i najbardziej perspektywiczny z tej drużyny - bardzo się rozwija. Gumny już nie, dla mnie to poziom Bednarka, stale popełnia te same błędy więc będzie musiał mieć co najmniej tyle samo szczęścia co Bednarek aby gdzieś na dłużej zaistnieć.

 • Tomasz Zdrojewski

  Oceniono 2 razy 0

  A co miał powiedzieć były piłkarz lecha że Karbownik? Bo może i w piłkę niegram na zawodowym poziomie ale jest więcej chłopaków z polskiej ekstraklasy niż tylko pyraki a napewno bardzo obiecujący jest Karbownik

 • sirmichal23

  Oceniono 1 raz -1

  Jak by to co mówił miało cokolwiek sensu to Lech by niszczył wszystkich w tej szmaciarskiej lidze a tak chyba nie jest. Bredzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX