Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bayern Monachium włącza się do walki o "nowego Lewandowskiego! Polak najgorętszym nazwiskiem Europy

Włoskie media podają, że nie tylko FC Barcelona chce pozyskać Aleksandra Buksę z Wisły Kraków. Rano pisano o kilku włoskich klubach, które obserwują 17-latka. Teraz wiemy także, że Buksa jest obserwowany przez Inter, Milan, a także Bayern Monachium, który przygląda się "nowemu Lewandowskiemu z Polski". Można odnieść wrażenie, że w ostatnich dniach 17-letni Polak wyrósł na jeden z najgorętszych tematów w całej Europie.

Inter Mediolan, Milan, FC Barcelona i Bayern Monachium są wśród wielu klubów, które bacznie obserwuje Aleksandra Buksę z Wisły Kraków. Włosi piszą, że główny skaut Milanu Geoffrey Moncada też zwrócił swoją uwagę na 17-letniego Buksę,  który strzelił trzy gole w 14 występach w tym sezonie.

- Przez niektórych nazywany jest „nowym Lewandowskim”, ponieważ dobrze gra obiema nogami i jest silny fizycznie. Potrafi przytrzymać piłkę z przodu, a ponadto jest śmiertelnie niebezpieczny w polu karnym rywala - pisze sempremilan.com.

Aleksander Buksa ma podpisany kontrakt z Wisłą Kraków do 14 stycznia 2021 roku (data 18. urodzin). Oznacza to, że w lipcu mógłby podpisać umowę z nowym klubem, a Wisła nie zarobiłaby praktycznie nic na tym transferze. 17-latek dysponuje jednak wielkim potencjałem, który został dostrzeżony przez wielkie kluby. A jak wiadomo, wielkie kluby potrafią zapłacić duże pieniądze za młodych zawodników. 

Zobacz wideo

Wielkie kluby są kupić potencjał 17-latka

3 bramki w 14 występach, to dorobek 17-letniego Aleksandra Buksy w tym sezonie ekstraklasy. Najmłodszym strzelcem w historii Wisły Kraków interesuje się coraz więcej klubów. "Super Express" twierdzi, że wśród nich jest Barcelona. - Wstępny plan zakładałby ogrywanie go w drugiej drużynie i monitorowanie postępów. Na tym etapie nie byłoby też planu wypożyczenia go do innego, mniejszego klubu. Barcelona sama miałaby szlifować jego talent, a następnie, w zależności od postępów, zadecydować co dalej - czytamy w gazecie.

Okazuje się, że Polak będzie mógł przebierać w ofertach. Portal tuttomercatoweb.com twierdzi, że Buksą interesują się także włoskie kluby: Inter Mediolan, AC Milan, Atalanta Bergamo, AS Roma i US Sassuolo. - Zainteresowanie Buksą jest bardzo duże. Coś w tym temacie jest na rzeczy, ale na tym etapie wolałbym nie rozwijać tematu - powiedział kilka dni temu w rozmowie z "SE" Marcin Kubacki, agent zawodnika.

Aleksander Buksa jest najmłodszym strzelcem bramki w XXI wieku w polskiej ekstraklasie. Okazał się młodszy od Ariela Borysiuka (16 lat i 265 dni) i Dawida Kownackiego (16 lat i 344 dni). Młodszy od niego w historii polskiej ligi był Włodzimierz Lubański, który swojego pierwszego gola zdobył w 1963 roku, mając zaledwie 16 lat i 52 dni.