Młody polski talent może trafić do FC Barcelony! Menadżer potwierdził zainteresowanie

Coraz więcej wskazuje, że to jednak prawda. Agent Aleksandra Buksy w rozmowie z WP SportoweFakty potwierdził, że 17-letnim napastnikiem Wisły Kraków interesuje się FC Barcelona. - To prawda, ale jest za wcześnie, by mówić o konkretach - powiedział menedżer piłkarza Marcin Kubacki.

Aleksander Buksa może trafić latem do Barcelony! - krzyczał piątkowy nagłówek "Super Expressu". Nie wszyscy wzięli go na poważnie, ale teraz już chyba powinni, bo w rozmowie z WP SportoweFakty zainteresowanie Barcelony Buksą potwierdził menedżer piłkarza Marcin Kubacki. - To prawda, ale jest za wcześnie, by mówić o konkretach - powiedział agent Buksy, zastrzegając, że są też inne kluby, które w ogóle sobie nie życzą, by o tym mówić.

Zobacz wideo Czy Jakub Błaszczykowski powinien jechać na Euro 2020?

Wielkie kluby obserwują Buksę

Te inne kluby również są wielkie, bo już jakiś czas temu pisało się, że Buksę chce pozyskać Juventus Turyn. Mówiło się także o zainteresowaniu klubów z Anglii, Francji czy Niemiec. - Najważniejszy jest rozwój sportowy. Będziemy kierowali się tym, żeby miał takie możliwości gry w pierwszej drużynie, jak teraz w Wiśle. O regularną grę od samego początku mogłoby być trudno, ale chcemy, by trafił do klubu, w którym jego rozwój nie będzie zahamowany, tylko nabierze rozpędu - przyznał Kubacki.

Agent Buksy, który z Wisłą związany jest kontraktem tylko do grudnia, nie wykluczył jednak przedłużenia umowy i pozostania w Krakowie. - Jeśli Wisła utrzyma taki poziom sportowy, jaki prezentowała wiosną przed wybuchem pandemii i przerwaniem rozgrywek, to wydaje mi się, że pozostanie w Krakowie byłoby optymalne dla jego rozwoju - powiedział Kubacki.

W tym sezonie Buksa, który w sierpniu został najmłodszym strzelcem w historii Wisły (16 lat i 220 dni), zdobył w ekstraklasie trzy gole, choć rozegrał w niej łącznie tylko 311 minut.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: