Trwa rozbudowa kolejnego polskiego stadionu. Imponujący postęp prac

ŁKS Łódź rozbudowuje swój stadion. Na koncie społecznościowym Pawła Drechslera, trenera akademii ŁKS-u Łódź, ukazały się nowe zdjęcia obiektu, które wyglądają wręcz rewelacyjnie.

Fotografie zostały zrobione przez Pawła Drechslera, trenera akademii ŁKS-u Łódź, który umieścił pod nimi opis. - Wrzucam te zdjęcia właśnie z myślą o kibicach, którzy tęsknią za stadionem i emocjami. Trzeba przyznać, że zdjęcia robią wrażenie - napisał Drechsler.

Zobacz wideo

Tak wygląda rozbudowywany stadion ŁKS-u:

Po modernizacji stadion ŁKS-u będzie miał 18 tys. miejsc. Obecnie obiekt przy al. Unii 2 ma do dyspozycji tylko jedną trybunę, która jest w stanie pomieścić 5700 osób. Po modernizacji powstaną trzy kolejne, a ich ukończenie planowane jest na 2022 rok. 

Miasto zamierzało przeznaczyć na tę inwestycję 95 milionów, jednak najniższa oferta wynosiła aż 129 milionów. W kwietniu 2019 roku prezydent Łodzi postanowiła przyznać brakujące pieniądze. Po przebudowie stadionu, oprócz dodatkowych trybun, na terenie obiektu znajdą się także m.in. muzeum klubowe, restauracja i sale konferencyjne.

ŁKS Łódź jest beniaminkiem ekstraklasy i po rozegraniu 26 kolejek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 20 punktami na koncie.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: