Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny klub chce Michała Karbownika. Ma zastąpić byłego piłkarza Arsenalu

Real Sociedad dołączył do grona klubów zainteresowanych pozyskaniem Michała Karbownika. Lista chętnych na zakup utalentowanego obrońcy Legii Warszawa rośnie z dnia na dzień. Nie wiadomo jednak, czy ktoś zdecyduje się na wyłożenie oczekiwanych przez wicemistrzów Polski 10 mln euro.

Club Brugge, PSV Eindhoven, Sporting, Real Betis oraz Sevilla - to kluby, które do tej pory wykazywały zainteresowanie pozyskaniem Michała Karbownika. Pierwsze trzy złożyły nawet Legii oficjalne oferty, ale żadna z nich nie przekonała wicemistrzów Polski (wynosiły 5-7 mln euro, podczas gdy warszawski klub oczekuje 10 mln). Przekonać może ich natomiast propozycja Realu Sociedad, który także jest poważnie zainteresowany sprowadzeniem młodego obrońcy, o czym poinformował portal eldesmarque.com. 

Zobacz wideo Czy ktoś za piłkarza ekstraklasy zapłaci 10 milionów euro?

Real Sociedad dołączył do grona klubów zainteresowanych Michałem Karbownikiem

Real szuka zawodnika, który w przyszłości będzie mógł zastąpić 34-letniego Nacho Monreala (byłego piłkarza Arsenalu), występującego w drużynie Imanola Alguacila na lewej obronie. Na tej pozycji gra jeszcze co prawda 22-letni Aihen Munoz, ale on nie do końca spełnia oczekiwania. Stąd zainteresowanie Karbownikiem.

Co prawda cena Polaka może niektóre kluby odstraszać, ale akurat władze tego z San Sebastian plany mają dość ambitne i w młodych zawodników są gotowe inwestować. Pierwsze stwierdzenie, to o planach, potwierdza 4. miejsce Realu w tabeli Primera Division (z zaledwie jednym punktem straty do 3. pozycji). Potwierdzeniem stwierdzenia drugiego, o gotowości inwestowania w młodych, świadczy natomiast fakt, że średnia wieku w Realu Sociedad to jedna z najniższych średnich w całej lidze. W tym sezonie nie przekracza nawet 23 lat.

Bardzo możliwe, że Real Sociedad jest tajemniczym klubem, o którym w rozmowie z "Polsatem Sport" mówił agent Karbownika, Mariusz Piekarski, który wówczas zdradził, że do tej pory najbliżej transferu był klub, którego nazwy nikt jeszcze nie wymienił (wtedy rzeczywiście w mediach nikt nie mówił o Realu Sociedad). - Przede wszystkim rozmawiałem z czterema hiszpańskimi klubami, ale nie wszystkie na Karbownika stać. Najbliżej był klub, który wcale nie został wymieniony wśród tych spekulacji medialnych. O kogo chodzi? Tego nie zdradzę - przyznał menedżer. Być może chodziło więc właśnie o Real.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .