Piotr Obidziński skomentował zmiany w Wiśle Kraków

Wisła Kraków poinformowała w poniedziałek, że Dawid Błaszczykowski został nowym prezesem klubu. Zastąpił na tym stanowisku Piotra Obidzińskiego, który na Twitterze skomentował przekazanie posady swojemu następcy.

31 marca tego roku Wisła Kraków SA porozumiała się z Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków w sprawie nazwy oraz herbu. Tym samym zakończył się kilkunastomiesięczny proces przejmowania klubu. Nowymi właścicielami klubu zostali Tomasz Jażdżyński, Jarosław Królewski i Jakub Błaszczykowski.

Zobacz wideo

Zmiany właścicielskie przyniosą ze sobą szereg innych. Pierwszą z nich będzie m.in. zmiana na stanowisku prezesa, gdzie Piotra Obidzińskiego zastąpi Dawid Błaszczykowski, brat Jakuba, o czym klub poinformował w poniedziałek. Jak poinformowano w komunikacie, Obidziński pozostanie w klubie na czas niezbędny do płynnego przekazania zadań.

Dawid Błaszczykowski nowym prezesem Wisły Kraków. Obidziński: Będę go wspierał

- To jest zmiana naturalna i, z tego co wiem, bardzo głęboko przemyślana. Z całych sił będę wspierał Dawida Błaszczykowskiego w najbliższym czasie, a potem kibicował, aby fundament, przede wszystkim kapitał ludzki, który udało się nam do tej pory zbudować, stał się podstawą dla Wielkiego Klubu - napisał Obidziński na Twitterze.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.