Wielkie problemy Lechii Gdańsk. Kolejni piłkarze wysłali wezwania do zapłaty

Lechia Gdańsk ma kolejne problemy. Tym razem do siedziby kluby wpłynęło pismo od prawnika Lecha Kaniszewskiego, który walczy o odzyskanie należnych wypłat i premii dla kilku zawodników.

10 lutego trójka piłkarzy kolejny raz nie dostała wynagrodzenia, więc Sławomir Peszko, Rafał Wolski i Błażej Augustyn postanowili wysłać kolejne wezwanie do zapłaty, które miało zostać zrealizowane w ciągu 14 dni. Lechia dokonała przelewu 25 lutego po południu, więc pieniądze na kontach piłkarzy pojawiły się 26 lutego, czyli termin został przekroczony. Piłkarze zdecydowali się zatem na wystąpienie do PZPN o rozwiązane ich umów z winy Lechii, a umowy dwóch pierwszych zostały rozwiązane. Rafał Wolski trafił do Wisły Płock, a Sławomir Peszko nadal pozostaje bez klubu.

Zobacz wideo Flavio Paixao mógł zarabiać dwa razy więcej, ale odmówił. "Mam jeszcze jeden cel"

Kolejne wezwanie do zapłaty

Teraz do siedziby Lechii Gdańsk wpłynęły kolejne wezwania do zapłaty. Zostały one złożone w imieniu pięciu zawodników: Sławomira Peszki, Rafała Wolskiego, Artura Sobiecha, Błażeja Augustyna i Michała Maka - informuje Interia.

W tym przypadku chodzi o wiele roszczeń finansowych. Między innymi o brak wpłacenia premii za zwycięstwo w Pucharze Polski 2 maja 2019 roku. Inny piłkarz zaś nadal nie otrzymał raty za podpisanie kontraktu.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.