Boniek po naradzie z Morawieckim i minister sportu: Zapaliło się światło

- Muszę powiedzieć, że zapaliło się światło nadziei na dokończenie sezonu Ekstraklasy i Pucharu Polski - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Interią. Portal ŁączyNasPiłka.pl poinformował także, że ostateczna decyzja dotycząca powrotu rozgrywek powinna zostać podjęta najpóźniej do 11 maja.

Jak poinformował portal ŁączyNasPiłka.pl, w  środę odbyła się wideokonferencja, w której udział wzięli prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, a także prezes PZPN Zbigniew Boniek

Na spotkaniu umówiono sytuację epidemiologiczną w kraju, a także to, jak wpłynie ona na rozgrywki piłkarskie, które są prowadzone przez wojewódzkie związki. Zwłaszcza seniorską rywalizację w III lidze i klasach niższych. Rozmawiano także na temat rozgrywek kobiecych, młodzieżowych oraz meczach Pucharu Polski. PZPN po konsultacjach zdecydował, że decyzja o sposobie restartu ligi bądź jej zakończenia zostanie podjęta najpóźniej do 11 maja 2020 roku. 

Zobacz wideo Zbigniew Boniek: Wszystko się zmieni. Będziemy bali się innych ludzi

Boniek: Zapaliło się światło nadziei

Prezes PZPN Zbigniew Boniek był w środę na spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, a także minister sportu, Danutą Dmowską-Andrzejuk. - Muszę powiedzieć, że zapaliło się światło nadziei na dokończenie sezonu Ekstraklasy i Pucharu Polski - powiedział Interii po środowej naradzie. 

- Musimy przygotować protokół uwzględniający zasady bezpieczeństwa, zabezpieczenie medyczne i właściwą logistykę. Będzie on zakładał m.in. przetestowanie na obecność koronawirusa wszystkich piłkarzy i członków sztabów zarówno przed wznowieniem treningów zespołowych, a później także w dniu meczu. Jeżeli się okaże, że ktoś ma wynik pozytywny testu, to gra toczyć się będzie bez niego - dodał Boniek. 

Nie ma na razie żadnej daty powrotu Ekstraklasy. Nie da się jej ustalić, zanim nie zapadną ważne decyzje w UEFA i w polskim rządzie - usłyszał Paweł Wilkowicz w spółce Ekstraklasa SA. 

Przeczytaj również:

Więcej o: