Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hiszpański potentat był bliski sprowadzenia Karbownika. "Chcą wykorzystać okazję na rynku transferowym"

Michał Karbownik był bliski transferu do jednej z hiszpańskich drużyn. Informację wyjawił agent zawodnika, Mariusz Piekarski, a Estadio Deportivo pisze, że mogło chodzić o Sevillę, która "szuka piłkarzy z potencjałem na tę pozycję".

Mariusz Piekarski, agent Karbownika, był gościem "Magazynu Sportowego RDC". Opowiedział w nim szczegóły negocjacji dotyczących transferu zawodnika Legii Warszawa. - Czekamy na rozwój wydarzeń. Karbownik wzbudza zainteresowanie, przez co trwają obiecujące rozmowy z poważnymi firmami - podkreślił Piekarski. Były to m.in. kluby z czołówki hiszpańskiej La Liga. - Koronawirus niestety popsuł sprawę, bo bylibyśmy zapewne świadkami wielkiego transferu - stwierdził.

Zobacz wideo Rewelacyjny 18-latek zachwyca w Legii!

Karbownik mógł przenieść się do La Liga. Przeszkodził koronawirus

Jak pisze Estadio Deportivo, jednym z klubów z czołówki La Ligi jest Sevilla. Za tym, że mogło chodzić właśnie o ten klub, przemawia fakt, że "klub szuka piłkarzy z potencjałem na tę pozycję, na której miała problemy w ostatnich sezonach". - Sevilla z chęcią wykorzystałaby okazję na rynku transferowym i pozyskałaby perełkę przy odpowiedniej cenie - czytamy na stronie hiszpańskiego dziennika, który przypomina, że Karbownik znajduje się na liście 50 największych talentów w Europie, obok m.in. Ansu Fatiego czy Rafaela Leao.

Do tej pory rekordowym transferem ekstraklasy jest sprzedaż Radosława Majeckiego do AS Monaco. Legia zarobiła na nim 7 mln euro. Mówi się o tym, że cena Karbownika może przebić Majeckiego nawet o 3 miliony. Dorobek Karbownika w tym sezonie to 7 asyst w 27 spotkaniach w barwach Legii. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .