Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentant Polski miał trafić do Legii! Dokumenty były podpisane. "Zaczęli zastraszać jego rodzinę"

Dominik Ebebenge, który był gościem programu "Hejt Park" w "Kanale Sportowym", zdradził kulisy niedoszłego transferu Karola Linettego do Legii Warszawa. Choć dokumenty zostały już podpisane, piłkarz Lecha Poznań nie trafił ostatecznie do stolicy.

Dominik Ebebenge był gościem "Hejt Parku" w "Kanale Sportowym". W czasie, gdy Bogusław Leśnodorski był prezesem Legii Warszawa, on pełnił funkcję kierownika ds. rozwoju sportowego. Opowiedział m.in. historię niedoszłego transferu Karola Linettego z Lecha Poznań do stołecznego klubu.

Zobacz wideo Jakub Wawrzyniak w rozmowie z Dominikiem Wardzichowskim

Ebebenge: Linetty właściwie był już w Legii

- Linetty właściwie był już w Legii. Dokumenty były podpisane i to od nas zależał ten transfer. Ludzie w Poznaniu zaczęli robić presję, zastraszać Karola i jego rodzinę. Stwierdziliśmy więc, że tego nie robi, bo nie możemy jako ludzie do tego dopuścić. Bereszyński to zupełnie inny przypadek, bo presję miał w dupie. Kozak - zdradził Ebebenge.

Do Legii, tuż przed swoim transferem do Leicester City, trafić mógł także Marcin Wasilewski. - Byliśmy bardzo blisko Wasilewskiego. Kończył mu się kontrakt w Anderlechcie i chcieli mu pójść na rękę. To miał być pierwszy tak gruby transfer Bogusia. Poszło o jakieś 10 tysięcy złotych miesięcznie. Ale myślę, że Wasilewski nie żałował tego ani przez sekundę, bo dojechał na księżyc z Leicester - dodał Ebebenge.

Przeczytaj także:

Wielki transfer Michała Karbownika? Agent piłkarza zdradza szczegóły rozmów

Walczą o utrzymanie w ekstraklasie, a nie wiedzą, ilu piłkarzy będzie grało. 20 może odejść

Legia Warszawa rozegra specjalny mecz! Szczytny cel i piękna inicjatywa

Więcej o:
Komentarze (49)
Reprezentant Polski miał trafić do Legii! Dokumenty były podpisane. "Zaczęli zastraszać jego rodzinę"
Zaloguj się
 • Sebastian Podalak

  Oceniono 18 razy 10

  Oczywiście, tak było!!! W Legii miał również grać Messi, bo się pokłócił z Abidalem, ale tam poszło o jakieś 10 tysięcy złotych, nie możemy także zapomnieć o już podpisanych dokumentach CR7. Ostatecznie wybrał Włochy. Ale nie te pod Warszawą.. Panie Dominiku, żenada.

 • pedro.666

  Oceniono 18 razy 8

  Klub o najbardziej zakłamanej historii. Założony przez sowieckich oficerów po wojnie jako CSKA Warszawa (w tłumaczeniu CWKS) - zabrał stadion dawnej Legii, której sekcję piłkarską zlikwidowano w roku 1938. Na fali odwilży w latach 50-tych ukradł tradycję Legii Piłsudskiego, mimo że miał z nią tyle wspólnego, ile wspólnego mieli oficerowie sanacyjni z oficerami sowieckimi (w Katyniu coś tam mieli wspólnego jedni z drugimi, ale to wszystko). Ja bym tam w tym klubie nie chciał grać, nie dziwię się, że Linetty nie chciał. A Bereszyński to Kozak, a Kozacy rosyjscy często lubią CSKA ;)

 • dryfulec

  Oceniono 12 razy 4

  Pasjonujące opowieści. I jakim pięknym językiem napisane... A jutro pan Mbwamba Bpappe opowie o tym jak Legia o mało co nie była mistrzem galaktyki, ale w systemie Vegi postraszono sędziego i pupcia blada.

 • absolutebeginners

  Oceniono 11 razy 3

  Legijne szma...ciarstwo zawsze kłamało i będzie kłamać - nie wierzę, że to była ich decyzja..., raczej Linettego poparta mądrą radą Matki ...... i tak dla przypomnienia legijnej swołoczy "" ...Krystian Bielik odniósł się do burzy, która pojawiła się na polskim Twitterze po zwycięstwie z Włochami. Piłkarz przyznał, że czuje się wychowankiem Górnika Konin lub Lecha Poznań, a nie Legii Warszawa jak twierdził Bogusław Leśnodorski <<< ten typ, któremu przypominam odebrano prawo do wykonywania zawodu prawnika jest dla legijnych przydoopasów, bo dziennikarzami ich nie można nazwać autorytetem...

 • adigi

  Oceniono 4 razy 2

  wyobrażam sobie jaki tu był by kociokwik i oburzenie, gdyby zastraszano zawodnika przechodzącego z Legii do Poznania.
  ale ponieważ jest odwrotnie to kołki standardowo - o sowieckich oficerach, słoikach i warszawskich spiskach.
  prowincjonalna kołtuneria w pełnej krasie. :D

 • robgruby

  Oceniono 8 razy 2

  Ale pierdoły ,ta Legia to ma nasrane w tych łbach ,maja się za nie wiadomo kogo a sportowo dno ,największy budżet przychylność sędziów a i tak mja problem z mistrzostwem ,choć teraz pewnie im przyznają hahaha

 • only.win7

  Oceniono 18 razy 2

  Przecież Linetty nawet nie pochodzi z Poznania i nawet nie z Wielkopolski tylko z Pałuk, regionu na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, więc tym bardziej nie rozumiem takich mafijnych przemocowych sytuacji. Jacyś stadionowi psychopaci będą blokowali kariery młodym chłopakom bo nie lubią Legii? Na psychopatów są policja i prokuratura.

 • ssqs

  0

  Lewandowski też już miał podpisane dokumenty , ale okazał się za słaby . Kozak - zdradził Ebebenge

 • kali555

  Oceniono 8 razy 0

  wyjaśnijmy niedouczone brednie niejakiego Pedro666

  Legia Warszawa był klubem WIELOSEKCYJNYM!
  W 1938 roku rozwiązano większość sekcji klubu, w tym piłkarską, pozostawiając jedynie trzy: tenisową, pływacką i motorową. Tak więc klub Legia Warszawa istniał do dnia wybuchu wojny. Po wojnie reaktywowany jak wszystkie inne w Polsce.
  A po wojnie władze przejeli sowieci - fakt.
  Ale piszesz jak jakiś piśmienny w 3 pokoleniu postczworakowiec.
  Myślisz że warszawiacy sobie takie władze wybrali w wolnej elekcji? :))
  Trzeba mieć gruz zamiast mózgu żeby obarczać winą zniewolony naród.
  Wybrali ten klub bo był ze stolicy i był klubem wojskowym.
  Proste jak metr sznura.
  I w Warszawie nikt Wehrmachtowi nie rzucał kwiatków pod nogi w '39, jak ... gdzie indziej:)))

  A teraz się umyj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX