Przemysław Płacheta na celowniku wielkiego klubu! Może odejść za milion euro

Przemysław Płacheta, skrzydłowy Śląska Wrocław i uczestnik młodzieżowych mistrzostw Europy z reprezentacją Polski do lat 21, znalazł się na celowniku Olympiakosu. Grecki gigant może za niego zapłacić milion euro.

Przemysław Płacheta może w letnim oknie transferowym odejść z ekstraklasy i trafić do jednego z najlepszych klubów w Grecji. 22-letnim skrzydłowym Śląska Wrocław poważnie interesuje się Olympiakos. 44-krotny mistrz Grecji już od dłuższego czasu obserwuje Płachetę. Wysłannicy doceniają przede wszystkim jego szybkość, ale też dobrą technikę.

Zobacz wideo Ile powinni zarabiać piłkarze ekstraklasy gdy nie grają?

Jak poinformował nas jeden z greckich dziennikarzy, Olympiakos jest gotów zapłacić za Przemysława Płachetę nawet milion euro. Ale być może taka kwota nie będzie potrzebna, bo Płacheta ma w kontrakcie ze Śląskiem wpisaną kwotę odstępnego. Według naszej wiedzy - niższą.

Przemysław Płacheta trafił do Śląska Wrocław w lipcu 2019 roku z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Dobre występy w I lidze dały mu powołanie od Czesława Michniewicza do reprezentacji Polski na młodzieżowe mistrzostwa Europy w 2019 roku. W ekstraklasie Płacheta zagrał 25 meczów, strzelił trzy gole i miał cztery asysty. Jego kontrakt ze Śląskiem Wrocław obowiązuje do czerwca 2022 roku.

Więcej o: