Polski stadion zmieni się w kościół. Klub znalazł sposób. "Nie zapominamy o istocie świąt"

Święcenie pokarmów na stadionie Cracovii to już tradycja. W tym roku też się odbędzie, ale bez udziału kibiców. Klub zastosował specjalne środki bezpieczeństwa i znalazł sposób na zachowanie tradycji.

Z powodu pandemii koronawirusa wierni w całej Polsce nie będą mogli poświęcić pokarmów w kościołach. Rządowe obostrzenia pozwalają bowiem na gromadzenie się co najwyżej pięciu osób w kościele. Episkopat Polski rekomenduje samodzielne poświęcenie pokarmów w domu przez osobę ochrzczoną. Ale jest też możliwość poświęcenia pokarmów przez internet. Na stadionie Cracovii.

Zobacz wideo Cracovia wchodzi w stan uśpienia

Cracovia zaprasza na wielkanocne święcenie pokarmów

Zapraszamy wszystkich w samo południe Wielkiej Soboty do śledzenia naszych mediów społecznościowych oraz strony www. Choć w obecnej sytuacji nie możemy się spotkać jak zawsze, nie zapominamy o istocie świąt Wielkiej Nocy. Mimo trwających ograniczeń, w ten wyjątkowy czas bądźmy wszyscy razem. Odpowiedzialnie pozostańmy w domach, lecz połączmy się w to tradycyjne, wielkosobotnie południe

- ogłosił klub w specjalnym komunikacie.

Cracovia chce zachować ciągłość zwyczajów i umożliwi kibicom śledzenie tradycyjnego poświęcenia pokarmów za pośrednictwem internetu. - W obliczu trwającego stanu epidemii na terenie Polski, wieloletnia pasiasta tradycja w roku 2020 przybierze nową formę. Dbając o zachowanie ciągłości naszych zwyczajów, tegoroczne święcenie pokarmów #NaStadionie odbędzie się w wersji online - zapewnił klub.

Przeczytaj również:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: