Ponad 30 piłkarzy i sztab z mniejszą pensją! "Dobrowolne redukcje wynagrodzeń"

Wisła Kraków redukuje wynagrodzenia. Krakowski klub za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował o tym, że ponad 30 zawodników pierwszego zespołu zostało objętych dobrowolnymi redukcjami wynagrodzeń.

"Cała drużyna i sztab szkoleniowy Wisły Kraków bez wyjątków pisemnie potwierdziła uczestnictwo w programie oszczędnościowym, mającym uchronić klub przed utratą płynności w dobie epidemii koronawirusa" - czytamy w oficjalnym komunikacie Wisły Kraków.

Zobacz wideo Mroczek: Normalne rodziny nie zarabiają takich pieniędzy, ale piłkarze działali w innej rzeczywistości

Wisła Kraków redukuje pensje! "Dobrowolne redukcje wynagrodzeń"

Krakowski klub poinformował, że wszyscy piłkarze i trenerzy na obniżki pensji poszli dobrowolnie. W związku z nimi od nadchodzącego tygodnia (wówczas zostaną podpisane odpowiednie aneksy do umów) piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego będą zarabiać 50 proc. mniej w porównaniu do tego, co wpływało na ich konta do tej pory. Zgodnie z Uchwałą Rady Nadzorczej Ekstraklasy Wisła zaznaczyła, że redukcje nie spowodują spadku wynagrodzenia poniżej 10 tysięcy złotych w skali miesiąca.

„Chciałbym z całego serca podziękować zawodnikom, trenerom, członkom sztabu i władz spółki za ten pokaz solidarności. Jest on tym bardziej spektakularny, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że w czerwcu kończą się kontrakty aż jedenastu graczy objętych cięciami. Po raz kolejny otrzymujemy dowód, że w kryzysie kluczowe jest przywództwo, a nasz kapitan i jego koledzy z drużyny pokazują, iż Wisła Kraków to coś więcej niż klub!” - powiedział Tomasz Jażdżyński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Wisły Kraków SA.

Zarząd także obniża wynagrodzenia

Do obniżki wynagrodzeń przystąpili także członkowie zarządu i menedżerowie. „Przed nami ponownie trudny czas i wszyscy muszą być gotowi na wyrzeczenia. Udana, za sprawą kibiców, emisja akcji, która trwa i w dalszym ciągu przyciąga nowych akcjonariuszy, a także postawa drużyny, nieustające zaangażowanie pracowników oraz dalsza determinacja przyszłych właścicieli, to aspekty warunkujące przeżycie klubu” - powiedział Piotr Obidziński, który pełni obowiązki Prezesa Wisły Kraków SA.

Więcej o: