Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zwolnienia w Legii! Klub szuka oszczędności

Legia Warszawa zwolniła około 40 pracowników z różnych działów. Pracę straciły osoby, które dotychczas zajmowały się m.in. marketingiem czy mediami klubowymi - informuje portal legia.net.

Legia Warszawa, podobnie jak większość polskich klubów, znalazła się w trudnej sytuacji finansowej po tym, jak rozgrywki stanęły ze względu na pandemię koronawirusa. Wicemistrzowie Polski rozpoczęli więc poszukiwanie oszczędności. Na razie nie robią tego jednak wśród piłkarzy.

Zobacz wideo Mroczek: Normalne rodziny nie zarabiają takich pieniędzy, ale piłkarze działali w innej rzeczywistości

Zwolnienia w Legii! Klub szuka oszczędności

Jak poinformował portal legia.net, warszawski klub zdecydował się na zwolnienie około 40 osób z pionu marketingowo-medialnego. Pracę straciły osoby, które zajmowały się reklamą, promowaniem wizerunku klubu i obsługą medialną.

To jednak nie koniec decyzji dotyczących pracowników administracyjnych. Ci, którzy nie stracili pracy, w najbliższych miesiącach będą zarabiać o 50 proc. mniej. Obniżki obejmą także trenerów akademii, drużyn młodzieżowych oraz pierwszego zespołu. Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać redukcja zarobków piłkarzy. Taka na pewno będzie, ale - jak pisze legia.net - w tym przypadku kwestią sporną są rozmiary tej redukcji. 

Więcej o:
Komentarze (46)
Zwolnienia w Legii! Klub szuka oszczędności
Zaloguj się
 • lobuz5

  Oceniono 22 razy 18

  Firma oczekuje od ciebie lojalnosci ale ciebie wydyma, gdy tylko cos sie zdarzy. Coz, ja jestem lojalny wobec firmy tak samo jak ona wobec mnie, co i wam polecam.

 • bukaj22

  Oceniono 13 razy 11

  Legia to stan umysłu. Zamiast obciąć pensje kopaczy, żeby ludzie z klubu zachowali pracę, to zwolniono 40 osób żeby było na pensje dla kopaczy.

 • saynotopis

  Oceniono 9 razy 7

  Polowa redakcji sport.pl na bezrobociu?

 • agenciputinawon

  Oceniono 6 razy 6

  Wcale się nie dziwię piłkarzom. Jeśli pan Jędrzejczyk zarabia ledwo 200 tysięcy miesięcznie, to jak mu obetną o 30% to przecież pójdzie na żebry. Jak wyżyć ze 140 tysięcy miesięcznie? Dramat...

 • vogi12

  Oceniono 8 razy 4

  Ale dziwne w Lechu wszystkim obcięli pensje o połowę i nic się nie stało nikogo nie zwolni a biedna Legia musi zwalniać to pokazuje jak słabo zarządzany jest ten warszawski klubik

 • my_kroolik

  Oceniono 5 razy 3

  Na razie ludziom wydaje się, że to są takie dodatkowe wakacje na koszt pracodawców. To się jednak szybko zmienia. Ja już nie znam nikogo, kto by nie miał w rodzinie osoby ostatnio zwolnionej z pracy. PIS wie co robi, prąc do wyborów. Za miesiąc ludzie ich na butach wyniosą za idiotyczne decyzje w wyniku dorżnięcia służby zdrowia przez ostatnich parę lat

 • diesel_poznan

  Oceniono 5 razy 3

  A co z gwiazdorzynami-kopaczami? Bo to jest największe obciążenie dla budżetu.

 • koenzymq10

  Oceniono 9 razy 3

  śmierdzace córvy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX