Zwolnienia w Legii! Klub szuka oszczędności

Legia Warszawa zwolniła około 40 pracowników z różnych działów. Pracę straciły osoby, które dotychczas zajmowały się m.in. marketingiem czy mediami klubowymi - informuje portal legia.net.

Legia Warszawa, podobnie jak większość polskich klubów, znalazła się w trudnej sytuacji finansowej po tym, jak rozgrywki stanęły ze względu na pandemię koronawirusa. Wicemistrzowie Polski rozpoczęli więc poszukiwanie oszczędności. Na razie nie robią tego jednak wśród piłkarzy.

Zobacz wideo Mroczek: Normalne rodziny nie zarabiają takich pieniędzy, ale piłkarze działali w innej rzeczywistości

Zwolnienia w Legii! Klub szuka oszczędności

Jak poinformował portal legia.net, warszawski klub zdecydował się na zwolnienie około 40 osób z pionu marketingowo-medialnego. Pracę straciły osoby, które zajmowały się reklamą, promowaniem wizerunku klubu i obsługą medialną.

To jednak nie koniec decyzji dotyczących pracowników administracyjnych. Ci, którzy nie stracili pracy, w najbliższych miesiącach będą zarabiać o 50 proc. mniej. Obniżki obejmą także trenerów akademii, drużyn młodzieżowych oraz pierwszego zespołu. Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać redukcja zarobków piłkarzy. Taka na pewno będzie, ale - jak pisze legia.net - w tym przypadku kwestią sporną są rozmiary tej redukcji. 

Więcej o: