Gwiazda Pogoni Szczecin rozwiązała kontrakt! "Koniecznośc redukcji planowanego budżetu"

Zvonimir Kozulj i Soufian Benyamina nie są już piłkarzami Pogoni Szczecin. W czwartek klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu z obydwoma zawodnikami za porozumieniem stron. Taka decyzja ma związek m.in. z koniecznością redukcji planowanego budżetu na sezon 2020/21.

Trzy gole i dwie asysty w 23 meczach - to dorobek Zvonimira Kozulja w tym sezonie. Liczby Bośniaka być może nie rzucają na kolana, ale nie oddają też w pełni tego, jak ważnym był on piłkarzem w Pogoni Szczecin. Był, bo w czwartek rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Zobacz wideo Mroczek: Normalne rodziny nie zarabiają takich pieniędzy, ale piłkarze działali w innej rzeczywistości

Gwiazda Pogoni Szczecin rozwiązała kontrakt! "Koniecznośc redukcji planowanego budżetu"

Kozulj już od jakiegoś czasu wykazywał chęć zmiany otoczenia. W zimowym oknie transferowy nie zdecydował się na zmianę klubu, ale prawdopodobnie i tak zrobiłby to latem. Odejście przyspieszyła jednak trudna sytuacja, związana z pandemią koronawirusa. Kluby, nie tylko w Polsce, są zmuszone do cięcia kosztów. Pozbycie się z listy płac jednego z najlepszych piłkarzy z pewnością odciąży więc klubową kasę "Portowców".

To, że rozwiązanie kontraktu z Kozuljem ma związek m.in. z obecną sytuacją finansową klubu, Pogoń potwierdziła w oficjalnym komunikacie. "Klub nie zdecydował się aktywować opcji jednostronnego przedłużenia kontraktu, na określonych wcześniej warunkach, o kolejny rok. Decyzja ma również związek z koniecznością redukcji planowanego budżetu na sezon 2020/21. Obie strony uznały też, że w obliczu obecnie panującej sytuacji, związanej m.in. z niepewnym terminem wznowienia rozgrywek, zasadne jest rozwiązanie obowiązującej do końca czerwca 2020 roku umowy już teraz. Wcześniej zawodnik zaakceptował program tymczasowej redukcji płac i jednoznacznie wyrażał chęć zmiany otoczenia" - czytamy na stronie internetowej klubu ze Szczecina.

Odszedł nie tylko Kozulj

Kozulj to nie jedyny piłkarz, który w czwartek pożegnał się z "Portowcami". Kontrakt z Pogonią rozwiązał także Soufian Benyamina, który grał w niej przez niemal dwa lata. 30-letni Niemiec w barwach szczecińskiego zespołu rozegrał łącznie 26 meczów, w których zdobył dwie bramki.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: