Wielkie kluby chcą polski talent! Borussia Dortmund, Juventus, Ajax, Arsenal...

Filip Marchwiński budzi spore zainteresowanie w całej Europie. Włoskie media porównują gracza Lecha Poznań do Josipa Ilicicia.

Filip Marchwiński to kolejny wielki talent z Lecha Poznań. 18-latek niedawno przedłużył kontrakt z Kolejorzem do końca czerwca 2023 roku, ale raczej nie wypełni go do końca. Włoski portal calciomercato.com ujawnia, że piłkarzem już teraz poważnie interesują się największe kluby z Europy - m.in. Borussia, Ajax, Juventus, Arsenal, Inter Mediolan, czy Atalanta.

Zobacz wideo Lech stracił miliony euro przez kontuzje piłkarza.

Atalanta najbardziej zdeterminowana do pozyskania Filipa Marchwińskiego

Transfer do Serie A jest o tyle prawdopodobny, że interesy Marchwińskiego reprezentuje włoski agent Giovanni Branchini. Najbardziej zdeterminowana ma być Atalanta, która widzi w Marchwińskim następcę 32-letniego Josipa Ilicicia. - On może grać na każdej pozycji w ofensywie - "Calciomecato" zachwala Polaka.

Marchwiński jest najmłodszym strzelcem gola dla Lecha w ekstraklasie. Ta sztuka udała mu się już w debiucie. Miał wtedy 16 lat i 340 dni. W tej chwili jest wyceniany na 500 tys. euro. Wiadomo jednak, że poznański klub oczekuje za niego zdecydowanie większych pieniędzy.

Więcej o: