Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"To najlepszy młody piłkarz ekstraklasy! Nie ma żadnej konkurencji"

Tomasz Ćwiąkała z Canal + wskazał najlepszego młodego piłkarza, który gra obecnie w PKO Ekstraklasie. Jego zdaniem jest to Michał Karbownik z Legii Warszawa. Komentator wyróżnił także trzech innych zawodników.

Komentator Canal+ Tomasz Ćwiąkała w swoim najnowszym filmie na kanale YouTube odpowiedział na wiele pytań kibiców. Dziennikarz musial zmierzyć się m.in z pytaniem o najlepiej rokujących juniorów, którzy biegają po boiskach PKO Ekstraklasy. Ćwiąkała nie miał najmniejszych problemów ze wskazaniem tego najlepszego. Wymienił jednak kilka innych zawodników z wielkim potencjałem. 

Karbownik najlepszym młodym piłkarzem PKO Ekstraklasy?

- Michał Karbownik spośród młodych piłkarzy, którzy występują obecnie w Ekstraklasie, wygląda w tym momencie zdecydowanie najlepiej. Mój znak zapytania związany z jego osobą jest taki, że wciąż gra na nienaturalnej dla siebie pozycji. Czy Michał Karbownik grając na środku pomocy byłby w stanie osiągnąć takie poziom, jaki prezentuje teraz na lewej obronie? Warto byłoby go zobaczyć na nowych pozycjach. W tym momencie on nie ma konkurencji, jeśli chodzi o poziom prezentowany w PKO BP Ekstraklasie - twierdzi Tomasz Ćwiąkała. 

Zobacz wideo Czy ktoś za piłkarza ekstraklasy zapłaci 10 milionów euro?

Komentator Canal + dodał jednak, że polscy kibice powinni również zwrócić większą uwagę na 17-letniego Aleksandra Buksę z Wisły Kraków i 18-letniego Filipa Marchwińskiego z Lecha Poznań. Wielkie potencjał ma również Robert Gumny, ale kariera tego zawodnika została zastopowana przez problemy z kontuzjami.

- Gdyby nie kontuzje, wskazałbym tu Roberta Gumnego. Myślę, że wielki potencjał piłkarski ma też Filip Marchwiński. Wskazałbym również na Olka Buksę, który też prezentuje się super. Wiążę z tym piłkarzem duże nadzieje przede wszystkim na bazie tego, gdzie się wychował. Wiadomo, jak wiedzie się Adamowi (Adam Buksa grający obecnie w MLS to brat Aleksandra - przyp. red). Jeśli Olek był tak prowadzony, jak jego brat, to jest to nazwisko, które powinno znaleźć się na liście piłkarzy, którzy mogącą zrobić wielką karierę - powiedział Ćwiąkała.

Więcej o:
Komentarze (2)
"To najlepszy młody piłkarz ekstraklasy! Nie ma żadnej konkurencji"
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 2 razy 2

  Oby wszyscy trzej zrobili kariery na miarę choćby Kuby Błaszczykowskiego.

  Na taką na miarę Lewego nie mamy co liczyć przez następne 40 lat.

 • przetwarzanie2

  Oceniono 2 razy 0

  Lewandowski pierwszy sezon w Borussii też grał na 10tce i na złe mu to nie wyszło. Nie pompował bym nadto Karbownika na środek pomocy. Przy życiówce Antolica, Martinsie i rekordowym wewnętrznym transferze Sliza (czy jak mu tam) z Zagłębia lewa obrona to najlepsze co mogło mu się przytrafić. Niech chłonie nowe doświadczenia póki młody i wszystko 5x szybciej przyswaja. Zamiast grać co któryś mecz na nominale.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX