Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek: PZPN ma plan. Obejmuje wszystkie rozgrywki w Polsce

Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem Sportowe Fakty opowiedział na planach PZPN-u na najbliższe dni. Okazuje się, że polska federacja ma plan związany z zawieszeniem rozgrywek na każdym szczeblu.

Rozgrywki PKO BP Ekstraklasy zostały odwołane do 26 kwietnia 2020 roku w związku z pandemią koronawirusa. Kluby zastanawiają się cały czas nad możliwościami dogrania ligi do końca, ale Zbigniew Boniek jest w tym temacie bardzo sceptyczny. Prezes PZPN twierdzi, że wkrótce zostanie przestawiony plan związany z zawieszeniem wszystkich lig. 

Boniek przedstawi wkrótce plan 

- Plan jest przygotowany, cały czas go ulepszamy, w środę pracowaliśmy nad nim jeszcze kilka godzin. Myślę, że w okolicach najbliższego piątku lub poniedziałku przedstawimy go wszystkim. Obejmuje całą piłkarską polską piramidę, nie tylko sam wierzchołek. To plan, który odnosi się do sytuacji, w jakiej znajdujemy się na dziś. Zakładamy, że obecny sezon będzie trudno dokończyć - powiedział Boniek w rozmowie ze Sportowymi Faktami.

Zobacz wideo Prezes Wisły Kraków szczerze o pomyśle dokończenia ligi

I dodał: Może w czerwcu udałoby się zagrać kilka meczów, dlatego być może pojawi się szansa na dokończenie przynajmniej Pucharu Polski. Trudno teraz to przewidzieć. W każdym razie nasz plan tyczy się przede wszystkim sezonu 2021/22.

Po 26 kolejkach liderem jest Legia Warszawa, która wyprzedza Piasta Gliwice i Cracovię. Z kolei trzy ostatnie miejsca zajmują kolejno: Korona Kielce, Arka Gdynia i ŁKS Łódź.

Kluby stracą miliony

- Mecze bez publiczności to nawet kilkadziesiąt milionów strat dla klubów - mówił Sport.pl prezes PKO BP Ekstraklasy, Marcin Animucki. Kryzys związany z pandemią koronawirusa zdaje się nie mieć końca i na razie trudno wyobrazić sobie sytuację, że piłkarze szybko wracają na murawę, a kibice na trybuny.