Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Stadion klubu ekstraklasy idzie do rozbiórki. Powstaje projekt nowego. 150 mln zł!

- Stadion Wisły Płock jest obecnie na etapie projektowania. (...) Po zakończeniu rozgrywek ligowych w czerwcu lub lipcu, chcemy rozpocząć prace rozbiórkowe przynajmniej na jednej trybunie - oświadczyl prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Na trybunach stadionu im. Kazimierza Górskiego znajduje się 10 sektorów z 10 978 miejscami siedzącymi, z których klub obecnie udostępnia 9 750 (jeden sektor z 1 314 siedziskami przeznaczony jest dla drużyny gości). Obiekt Wisły Płock powstał w latach 70., a początkowo był stadionem wielofunkcyjnym, na którym zawody rozgrywali także piłkarze ręczni czy lekkoatleci. A w 1991 roku na murawie wylądował nawet śmigłowiec z papieżem Janem Pawłem II na pokładzie. Jednak w ostatnich latach stadion służy tylko piłkarskiej drużynie.  Latem ma rozpocząć się rozbiórka obecnych trybun, a finalny projekt modernizacji obiektu poznamy jesienią.

Zobacz wideo Felipe Melo wygrał wyzwanie po tym, co zrobił z rolką papieru

Nowy stadion Wisły Płock jest na etapie projektowania

- Stadion jest obecnie na etapie projektowania. Firma ma na jego wykonanie siedem miesięcy, licząc od 7 marca. Planujemy w tym czasie, po zakończeniu rozgrywek ligowych w czerwcu lub lipcu, rozpocząć prace rozbiórkowe przynajmniej na jednej trybunie - powiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Budowa nowego stadionu ma zostać prowadzona tak, aby Wisła Płock mogła nadal na nim grać. Stadion ma mieć 15 tysięcy miejsc siedzących, a koszt budowy wynieść ponad 150 milionów złotych. 

Po 26 kolejkach PKO BP Ekstraklasa Legia jest liderem, a Wisła Płock zajmuje 10 miejsce.