Bartosz Kapustka trafi do ekstraklasy? "Po sezonie muszę odejść z Leicester City"

- Po tym sezonie muszę odejść z Leicester City - oświadczył Bartosz Kapustka na łamach radia Weszło. Być może ofensywny pomocnik wróci do polskiej ligi.

Bartosz Kapustka obecnie jest piłkarzem Leicester City, ale w tym sezonie wystąpił w zaledwie dwóch meczach Premier League 2 (gdzie występują drużyny rezerw) - zaliczył jedną asystę. 23-latek dopiero niedawno wrócił do treningów po problemach z kontuzjami. Przez nie stracił dużą część poprzedniego sezonu w belgijskim drugoligowcu OH Leuven i nie pojechał na mistrzostwa Europy do lat 21. 

Kapustka: Ekstraklasa? Sam nie wiem

- Nie ukrywam, że po tym sezonie w lecie muszę odejść z Leicester, muszę odejść z Anglii i jestem do tego przekonany. Bardzo chciałbym coś zmienić, zacząć nową przygodę i myślę, że jestem przygotowany na taki krok. Trzeba wrócić na dobre tory. Może Ekstraklasa? Sam nie wiem. Nawet jeślibym wiedział, to nie powiedziałbym tego, bo sytuacja na świecie jest tak dynamiczna, że nie zmienia się nawet z miesiąca na miesiąc, co bardziej z tygodnia na tydzień - oświadczył Kapustka w rozmowie z radiem "Weszło".

Zobacz wideo Felipe Melo wygrał wyzwanie po tym, co zrobił z rolką papieru

Kilka tygodni temu Łukasz Jurkowski, znany zawodnik MMA i kibic Legii Warszawa, podzielił się na Twitterze ciekawą plotką. Według niej wicemistrzowie Polski mogą sprowadzić Bartosza Kapustkę. Warto też przywołać słowa właściciela Legii z 2018 roku.

- Kapustka powinien trafić do Legii. Gdyby przyszedł na Łazienkowską, występował tu dwa lata, grał w pierwszej reprezentacji, to teraz byłby wart o wiele więcej niż w 2016 roku. I Cracovia, gwarantując sobie procent od transferu, mogłaby teraz zarobić jeszcze lepiej. Niestety nasze zespoły nie chcą brać pod uwagę ofert z Legii, bo presja kibiców jest zbyt duża - mówił prezes Legii Dariusz Mioduski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" w 2018 roku.

Więcej o: