Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lokalni biznesmeni chcą przejąć Arkę Gdynia! Rozmowy trwają. Jest porozumienie z piłkarzami

Trwają rozmowy ws. sprzedaży Arki Gdynia. Klub ma wielkie problemy finansowe, ale porozumiał się z piłkarzami i wypłacił im część pieniędzy za luty. - Celem takiego działania jest zyskanie czasu na dokończenie rozmów na poziomie właścicielskim - czytamy w specjalnym komunikacie zarządu Arki.

Arka Gdynia jest na skraju bankructwa. Rodzina Midaków chce sprzedać klub, a jednym z powodów jest wstrzymanie finansowania przez głównego sponsora (miasto), co spowodowało znaczne zmniejszenie wpływów do budżetu. Zarząd porozumiał się jednak z piłkarzami i wypłacił im część pieniędzy za luty. - Celem takiego działania jest zyskanie czasu na dokończenie rozmów na poziomie właścicielskim, bez konieczności realizowania innych działań formalno-prawnych - czytamy w specjalnym komunikacie zarządu Arki.

Zobacz wideo

Arka Gdynia może zostać sprzedana

Rozmowy ws. sprzedaży klubu cały czas trwają, zarząd jest również w stałym kontakcie z Komisją Licencyjną, która być może zdecyduje o przyszłości gdyńskiego klubu. Portal weszlo.com informował niedawno, że z rozmów wycofali się niemal wszyscy zainteresowani. Została tylko grupa lokalnych biznesmenów, która wciąż chce przejąć Arkę Gdynia. Nieoficjalnie: na ich czele ma stać Roman Walder, gdyński przedsiębiorca, były prezes, członek rady nadzorczej oraz sponsor klubu.

Prowadzone są negocjacje dotyczące transakcji zakupu/sprzedaży większościowego pakietu akcji klubu i odbywają się one na poziomie właścicielskim. Zarząd aktywnie wspiera proces rozmów, udostępniając potrzebne informacje oraz niezbędne dokumenty. Dotyczą one zarówno bieżącej sytuacji spółki jak i możliwych wariantów zdarzeń w przyszłości

- czytamy w komunikacie.

Koronawirus nie ułatwia negocjacji

Sytuacji Arki nie ułatwia zawieszenie ligi oraz brak pewnej informacji co do momentu jej startu. - Analizujemy sytuację związaną z rozprzestrzeniającą się epidemią COVID-19, mającą wpływ na rozgrywki ekstraklasy, a co za tym idzie sytuację każdego z klubów biorących w nich udział. Będzie to miało oczywisty wpływ także na nasz budżet - zaznacza zarząd gdyńskiego klubu.

Arka Gdynia jest obecnie w strefie spadkowej, po 26 meczach ma 25 punktów i zajmuje 15. miejsce w ekstraklasie. Jeżeli sezon nie zostanie wznowiony, to klub - według ustaleń nadzwyczajnego spotkania PZPN i Ekstraklasy S.A. - spadnie do 1. ligi. A to w połączeniu z fiaskiem negocjacji ws. przejęcia klubu może oznaczać koniec klubu.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: