Klub ekstraklasy bliski bankructwa. Milionowa dziura w budżecie

Arka Gdynia znajduje się na skraju bankructwa - poinformował portal Weszlo.com.

Sytuacja w Arce Gdynia jest w tym sezonie bardzo zła. Po 26 kolejkach ekstraklasy zespół Krzysztofa Sobieraja, który jest już trzecim trenerem drużyny w obecnych rozgrywkach, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Gdynianie tracą sześć punktów do pozycji gwarantującej utrzymanie.

Zobacz wideo Nowy piłkarz w reprezentacji Polski? "Grał w meczu na szczycie"

W Arce źle jest jednak nie tylko pod względem sportowym, ale również finansowym. Jak poinformował portal Weszlo.com, klub znajduje się na skraju bankructwa. W Arce przeprowadzono audyt, który wykazał, że w budżecie na ten sezon powstała dziura w wysokości aż sześciu milionów złotych! Piłkarze nie otrzymali też pensji za luty, a sytuacja ma się tylko pogarszać. 

Arka Gdynia na skraju bankructwa

Stan klubowych finansów utrudnia planowaną sprzedaż klubu. Według informacji portalu Weszlo.com z powodu olbrzymich długów Arki, z możliwości kupna klubu wycofali się niemal wszyscy zainteresowani. Niemal, gdyż nie uczyniła tego jedna lokalna grupa, jednak i ona na ten moment się wstrzymała.

Sytuacji Arki nie ułatwia zawieszenie ligi oraz brak pewnej informacji co do momentu jej startu. Ewentualny spadek do pierwszej ligi mógłby okazać się końcem klubu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA