Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zagłębie Lubin wciąż trenuje. Wymowna reakcja byłego piłkarza "Miedziowych"

Choć Ekstraklasa zawiesiła rozgrywki, to zawodnicy Zagłębia Lubin będą normalnie trenować. Nie wszystkim spodobała się taka decyzja.

Rozgrywki ekstraklasy w sezonie 2019/2020 zostały oficjalnie zawieszone do końca marca. Przyczyną zawieszania lig piłkarskich w Europie, w tym w Polsce jest rozpowszechnianie się koronawirusa. Jednak władze Zagłębia uznały, że na czas zawieszenia rozgrywek piłkarze będą trenowali według wcześniej ustalonego cyklu.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

- Zawodnicy zostali poinstruowani o zasadach bezpieczeństwa, poproszono ich, aby jak najmniej się przemieszczali i unikali większych skupisk. W międzyczasie czekamy na to, jaką decyzję podejmie UEFA i jak to wpłynie na to, co będzie się działo w Polsce. Rozmawiając i konsultując sytuację z innymi klubami, zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest dynamiczna i za chwilę może się wszystko zmienić. Wiemy, że część klubów myśli nad dwutygodniową przerwą w treningach i taką ewentualność również rozpatruje Ekstraklasa. Jeśli zostanie podjęta taka decyzja odgórnie, to Zagłębie Lubin do tej decyzji się dopasuje i również taką przerwę wprowadzi - oświadczył Marek Wachnik, dyrektor PR w Zagłębiu.

Takie oświadczenie władz Zagłębia nie spodobało się Filipowi Jagielle, byłem pomocnikowi "Miedziowych", a obecnie piłkarzowi Genoi. Młodzieżowy reprezentant Polski skomentował sytuację na Twitterze.

Po 26 kolejkach PKO Ekstraklasy Zagłębie zajmuje 11. miejsce, a w tabeli prowadzi Legia Warszawa.