Zagłębie Lubin wciąż trenuje. Wymowna reakcja byłego piłkarza "Miedziowych"

Choć Ekstraklasa zawiesiła rozgrywki, to zawodnicy Zagłębia Lubin będą normalnie trenować. Nie wszystkim spodobała się taka decyzja.

Rozgrywki ekstraklasy w sezonie 2019/2020 zostały oficjalnie zawieszone do końca marca. Przyczyną zawieszania lig piłkarskich w Europie, w tym w Polsce jest rozpowszechnianie się koronawirusa. Jednak władze Zagłębia uznały, że na czas zawieszenia rozgrywek piłkarze będą trenowali według wcześniej ustalonego cyklu.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

- Zawodnicy zostali poinstruowani o zasadach bezpieczeństwa, poproszono ich, aby jak najmniej się przemieszczali i unikali większych skupisk. W międzyczasie czekamy na to, jaką decyzję podejmie UEFA i jak to wpłynie na to, co będzie się działo w Polsce. Rozmawiając i konsultując sytuację z innymi klubami, zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest dynamiczna i za chwilę może się wszystko zmienić. Wiemy, że część klubów myśli nad dwutygodniową przerwą w treningach i taką ewentualność również rozpatruje Ekstraklasa. Jeśli zostanie podjęta taka decyzja odgórnie, to Zagłębie Lubin do tej decyzji się dopasuje i również taką przerwę wprowadzi - oświadczył Marek Wachnik, dyrektor PR w Zagłębiu.

Takie oświadczenie władz Zagłębia nie spodobało się Filipowi Jagielle, byłem pomocnikowi "Miedziowych", a obecnie piłkarzowi Genoi. Młodzieżowy reprezentant Polski skomentował sytuację na Twitterze.

Po 26 kolejkach PKO Ekstraklasy Zagłębie zajmuje 11. miejsce, a w tabeli prowadzi Legia Warszawa.

Więcej o: