Ekstraklasa gra dalej! Zdecydowała, jak rozstrzygnąć ligę w razie nagłej przerwy

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na czwartkowym posiedzeniu podjął decyzję dotyczącą kontynuacji rozgrywek piłkarskich w Polsce. Według aktualnych ustaleń, wszystkie ligi będą kontynuować rozgrywki zgodnie z terminarzem. Na trybunach nie pojawią się jednak kibice.

Zgodnie z ustaleniami władz Polskiego Związku Piłki Nożnej, rozgrywki PKO Ekstraklasy, I i II ligi będą kontynuowane w najbliższym czasie. Na razie nie zdecydowano się na zawieszenie rozgrywek. Jednak w przypadku, gdy dojdzie do takiej konieczności, ustalony zostanie nowy terminarz.

"Mecze Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym, PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i drugiej ligi będą rozgrywane zgodnie z terminarzem rozgrywek" - czytamy w oficjalnym komunikacie, zamieszczonym na stronie laczynaspilka.pl. Do 29 marca zawieszone zostaną natomiast rozgrywki III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie! "Nie kojarzy mi się z rozsądkiem"

Ekstraklasa gra dalej! Zdecydowała, jak rozstrzygnąć ligę w razie nagłej przerwy

Trzeba jednak podkreślić, że jeżeli przerwa w rozgrywkach będzie zbyt długa, by możliwe było ich kontynuowanie, sezon zostanie zakończony, a jako końcowe tabele w trzech pierwszych klasach rozgrywkowych w Polsce zostaną uznane tabele po ostatnich w pełni rozegranych kolejkach.

To oznacza, że w przypadku odwołania ligi w tym momencie, nowym mistrzem Polski zostałaby Legia Warszawa.

Więcej o: