Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest decyzja komisji ligi ws. czerwonej kartki Jose Kante! Legia osłabiona w meczu z Lechem i Wisłą

Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. nie anulowała czerwonej kartki Jose Kante z meczu z Piastem Gliwice. To oznacza, że 29-letni napastnik Legii Warszawa nie zagra w ligowym klasyku z Lechem Poznań, ale też w spotkaniu z Wisłą Kraków.

Legia Warszawa domagała się anulowana czerwonej kartki Jose Kante za faul na Sebastianie Milewskim w meczu z Piastem Gliwice (1:2). - Zachowanie Kante wynikało jedynie z ferworu walki, ale nie było intencjonalne, gwałtowne czy agresywne. Spodziewam się uchylenia decyzji sędziego - przyznał Jakub Laskowski, dyrektor ds. prawnych i administracji sportowej Legii Warszawa, w specjalnym komunikacie klubu. Ale Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. nie zgodziła się z tą argumentacją i wykluczyła Jose Kante z gry na dwa mecze: z Lechem Poznań i Wisłą Kraków - o czym pierwszy poinformował portal legia.net.

Zobacz wideo Mecze Szymona Marciniaka to od lat gruba przesada!

Jose Kante otrzymał czerwoną kartkę od sędziego Jarosława Przybyła już w 10 minucie meczu z Piastem. Sytuacja od razu wywołała dyskusję i kontrowersję, które Legia dodatkowo podgrzała filmem, który opublikowała w swoich mediach społecznościowych. Są na nim wybrane sytuacje meczowe, które pokazują groźniejsze - zdaniem Legii - faule, które nie zostały ukarane czerwonymi kartkami. Przygotowane przez klub nagranie możecie zobaczyć tutaj:

Legia Warszawa osłabiona w meczu z Lechem Poznań

Decyzja komisji ligi oznacza, że Jose Kante nie zagra w meczu z Lechem Poznań (14.03 o godz. 20 na stadionie w Poznaniu), ale też w spotkaniu z Wisłą Kraków (22.03 o godz. 17.30 na stadionie w Krakowie). W meczu z Lechem nie zagra też Paweł Wszołek, który pauzuje za cztery żółte kartki. Legia Warszawa jest liderem ekstraklasy. Zespół Aleksandara Vukovicia ma 51 punktów po 26 meczach, 8 punktów przewagi nad drugim Piastem i 9 nad trzecią Cracovią.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl