Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa odwołuje się od czerwonej kartki dla Jose Kante! I przedstawia zaskakujący film [WIDEO]

Legia Warszawa odwołała się od czerwonej kartki dla Jose Kante. 29-letni napastnik obejrzał ją w meczu z Piastem Gliwice. Sytuacja wywołała wielkie kontrowersje, a film opublikowany przez Legię przy informacji o odwołaniu jeszcze je podgrzał.

Legia Warszawa skierowała do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. odwołanie od czerwonej kartki dla Jose Kante. Wniosek ma zostać rozpatrzony w środę o godz. 15, a Legia domaga się anulowania zawieszenia swojego zawodnika. - Sędzia Przybył błędnie ocenił tę sytuację. Spodziewamy się uchylenia jego decyzji. Mamy przy tym pełną świadomość, że kluczowe w tym zakresie jest stanowisko kolegium sędziów PZPN – w przypadku potwierdzenia prawidłowości decyzji sędziego o wykluczeniu Jose przez ten organ PZPN, Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. nie będzie mogła uwzględnić naszego protestu - przyznał Jakub Laskowski, dyrektor ds. prawnych i administracji sportowej Legii Warszawa, w rozmowie z oficjalną stroną internetową klubu.

Zobacz wideo Mioduski: W innych klubach byłby genialnym transferem

Sport.pl poprosił o komentarz w tej sprawie Zbigniew Przesmyckiego, szefa kolegium sędziów PZPN, ale ten odmówił recenzji pracy sędziego Jarosława Przybyła. 

Przypomnijmy, że Jose Kante dostał czerwoną kartkę za faul na Sebastianie Milewskim. Luca Marelli, były włoski sędzia, a obecnie ekspert, przyznał w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z "Super Expressu", że Kante zasłużył na żółtą kartkę, nie czerwoną. Podobnie jak Michał Listkiewicz, były sędzia i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Legia też jest takiego zdania, a argumentuje je tak: Zachowanie Kante wynikało jedynie z ferworu walki, ale nie było intencjonalne, gwałtowne czy agresywne. Spodziewam się uchylenia decyzji sędziego - zaznaczył Jakub Laskowski w specjalnym komunikacie.

Legia Warszawa dołączyła do odwołania film

Dyskusje i kontrowersje po faulu Kante dodatkowo podgrzał film, który Legia Warszawa opublikowała w swoich mediach społecznościowych. Są na nim wybrane sytuacje meczowe, które pokazują groźniejsze - zdaniem Legii - faule, które nie zostały ukarane czerwonymi kartkami. Przygotowane przez klub nagranie możecie zobaczyć tutaj:

Legia Warszawa przegrała z Piastem Gliwice 1:2 i nie odskoczyła rywalom w tabeli. Zespół Aleksandara Vukovicia ma jednak aż 8 punktów przewagi nad drugim Piastem i 9 nad trzecią Cracovią. Kolejny mecz Legia zagra na wyjeździe z Lechem Poznań - 14.03 o godz. 20 (spotkanie bez udziału publiczności).

Więcej o:
Komentarze (65)
Legia Warszawa odwołuje się od czerwonej kartki dla Jose Kante! I przedstawia zaskakujący film [WIDEO]
Zaloguj się
 • guillermo

  Oceniono 8 razy 8

  Jak jedziesz na piłkę wyprostowaną nogą za którą jest zawodnik podejmujesz ryzyko sportowe, w pełni zasadna czerwona kartka. Ocena byłaby taka sama niezależnie czy to była Legia, Lech, Jaga czy Izolator Boguchwała. Ja pamiętam dobrze jak już się powołujemy na międzynarodowe zapiski jak sędzia się nie dostosował do zaleceń UEFA i nie dał Jędzy czerowonej i karnego w meczu z Lechią za zatrzymanie piłki zmierzającej do pustej bramki ręką wślizgiem

 • uzbadazbesta

  Oceniono 7 razy 7

  Ciekawa kolekcja błędów sędziowskich.

 • goral67

  Oceniono 6 razy 2

  Faul ordynarny pozostanie faulem ordynarnym i groźnym dla przeciwnika, gdyby faulował z intencją unieszkodliwienia rywala powinien zostać zdyskwalifikowany na dłuższy okres.

 • debordian

  Oceniono 2 razy 2

  Niesamowite. Stworzyli kompilację pomyłek sędziowskich (oczywiste czerwone kartki, chyba tylko Musonda faktycznie nastąpił przypadkowo), jako dowód na to, że należy się mylić?

 • stach_79

  Oceniono 10 razy 2

  Teatrzyk Kante - widać jak przekierowuje nogi tak aby zawodnik w niego wszedł. Bardzo dobrze panie sędzio! Legio - to nie komunizm, minęły czasy że sędiza pomaga.

 • pardonsik

  Oceniono 10 razy 2

  Legia @3gia, raz sędzia gwizdnął jak trzeba i od razu szum i lament !

 • aerofan

  Oceniono 2 razy 2

  Ojojoj, ale mi ich żal.

 • wichura

  Oceniono 10 razy 2

  Argument w postaci kompilacji decyzji (czasem też błędnych) innych sędziów, z innych spotkań jest absurdalny i wręcz żenujący. Omawiać można tylko ten konkretny przypadek - faulu Kante na zawodniku Piasta.
  1) Czy był faul? Był. To ponad wszelką wątpliwość.
  2) Czy sędzia widział? Tak. Plus VAR.
  3) Czy sędzia mógł dać ustne upomnienie / kartkę żółtą / czerwoną? Tak. Każda z tych decyzji mieści się w ramach kompetencji sędziego i katalogu dopuszczalnych kar.
  I koniec dyskusji. "Czerwień" prawomocna (choć - podobnie jak większość obserwatorów - bardziej skłaniałbym się do żółtej, szczególnie w 9. minucie meczu).
  Zatem niech Legia nie płacze i nie szuka ratunku - na własne życzenie zostali bez alternatywy dla jedynego (poważnego) napastnika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX