Oficjalnie: Imprezy masowe odwołane, ale Ekstraklasa gra dalej bez kibiców! Tłumaczą decyzję

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce! PKO Ekstraklasa zdecydowała o kontynuowaniu gry, ale bez udziału publiczności.
Zobacz wideo

- Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia WHO, a także w dyskusjach z naszymi partnerami, podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ograniczanie jego skutków społecznych, przede wszystkim dla zdrowia społecznego. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których szczegółowa definicja znajduje się w ustawie - powiedział na specjalnej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów. 

Oznacza to, że wszystkie imprezy w Polsce powyżej 999 osób odbędą się bez udziału kibiców.  Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Kamiński poinformował jednak, że jeśli imprezy mają się odbywać bez publiczności, to wojewodowie "mają być elastyczni" w tej kwestii. Co oznacza, że wydarzenia powinny się jednak odbywać.

Ekstraklasa gra dalej, ale bez kibiców

PKO Ekstraklasa również wydała komunikat w sprawie gry bez kibiców. - W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - mówi Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Więcej o: