Udany debiut nowego trenera Korony! Bardzo ważne zwycięstwo!

Korona Kielce wygrała z ŁKS-em 1:0 (0:0) w poniedziałkowym meczu 26. kolejki ekstraklasy. Zwycięstwo najbardziej może cieszyć trenera Macieja Bartoszka, który zaliczył udany powrót do najwyższej polskiej ligi. Dla łódzkiego klubu to już szesansta porażka w tym sezonie.

749 dni czekał na powrót do Ekstraklasy trener Maciej Bartoszek. Jego Korona wygrała 1:0 (0:0) z ŁKS-em w spotkaniu kończącym 26. kolejkę ekstraklasy. Kielczanie zwycięstwo zapewnili sobie po golu Adnana Kovacevicia w 53. minucie spotkania.

Pierwsza połowa meczu nie zagwarantowała kibicom wielkich emocji. Pierwszy celny strzał padł dopiero w okolicach 40. minuty spotkania, gdy na bramkę Marka Kozioła uderzył Antonio Dominguez. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Po powrocie na boisko więcej klarownych sytuacji tworzyła sobie drużyna trenera Macieja Bartoszka. W 52. minucie Carlos Gracia nie trafił w piłkę w polu karnym i dość brutalnie faulował Mateusz Spychała. Arbiter Daniel Stefański obejrzał powtórkę sytuacji podczas analizy VAR i podyktował rzut karny. Minutę później Adnan Kovacević pewnym strzałem dał prowadzenie Koronie, które kielczanie utrzymali do końca spotkania. ŁKS-owi nie udało się wyrównać, a więcej okazji mieli gospodarze, którzy nie potrafili jednak podwyższyć wyniku.

ŁKS pozostaje na ostatnim, szesnastym miejscu w tabeli ekstraklasy. Ma 20 punktów w swoim dorobku i do czternastej Korony traci sześć punktów.