Koronawirus torpeduje rozgrywki! Co z ekstraklasą, I ligą, Pucharem Polski i meczami kadry? Specjalne spotkanie

- Na bieżąco obserwujemy sytuację i jesteśmy w stałym kontakcie z administracją publiczną, klubami oraz PZPN - informuje Ekstraklasa S.A. Specjalne spotkanie z prezesami związków sportowych zwołał premier Mateusz Morawiecki. Marcowe mecze reprezentacji Polski odbędą się najprawdopodobniej bez kibiców.

Koronawirus torpeduje rozgrywki piłkarskie we Włoszech, ale nie tylko. Mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint-Germain i Borussią Dortmund odbędzie się bez kibiców. Podobnie jak spotkania lig bliższych nam sportowo: bułgarskiej i rumuńskiej. A co z ekstraklasą, 1. ligą, Pucharem Polski i marcowymi meczami reprezentacji Polski?

Zobacz wideo

Jeżeli rząd wyda zakaz organizowania imprez masowych, to mecze rozgrywane będą przy pustych trybunach. Możliwe, że już w najbliższej kolejce. Na tę chwilę nie ma jednak zagrożenia przerwania sezonu. Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej i Ekstraklasy S.A. monitorują sytuację i przygotowują się na różne scenariusze. Jak udało nam się dowiedzieć, najbliżej im do rozwiązań stosowanych w Niemczech, gdzie po nagłym wzroście zachorowań mecze nie są odwoływane, a grane przy pustych trybunach.

Oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły, rozmowy trwają, sytuacja jest dynamiczna, a władze Ekstraklasy S.A. są przygotowane na wszystkie scenariusze:

Na bieżąco obserwujemy sytuację i jesteśmy w stałym kontakcie z administracją publiczną, klubami oraz PZPN. Przygotowaliśmy się jednak na wszystkie scenariusze i decyzje ws. organizacji imprez masowych

- informuje Ekstraklasa S.A.

Premier Mateusz Morawiecki organizuje specjalne spotkanie

Premier Mateusz Morawiecki zaplanował też specjalne spotkanie z prezesami związków sportowych w Polsce. Miało ono odbyć się we wtorek, ale zostało przesunięte w trybie pilnym na poniedziałek - o czym poinformował Krzysztof Stanowski z weszlo.com. Premier ma na nim rozjaśnić sytuację i ustalić dalszy plan działania. Na tę chwilę pewne jest, że poniedziałkowy mecz 1. ligi pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała i Wartą Poznań odbędzie się z kibicami na trybunach, podobnie jak spotkanie Korony Kielce z ŁKS-em Łódź w ekstraklasie. Decyzja ws. wtorkowego meczu Pucharu Polski pomiędzy GKS-em Tychy i Cracovią  jeszcze nie zapadła, podobnie jak ws. marcowych meczów reprezentacji Polski, ale te najprawdopodobniej odbędą się bez kibiców. Kadra Jerzego Brzęczka zagra w marcu z Finlandią (27.03 we Wrocławiu) i z Ukrainą (31.03 na Stadionie Śląskim w Chorzowie).

Więcej o:
Copyright © Agora SA