Śląsk Wrocław nie został wiceliderem ekstraklasy! Przegrał z Jagiellonią

Jagiellonia Białystok pokonała 1:0 Śląsk Wrocław w meczu 26. kolejki ekstraklasy. Zwycięska bramka dla gospodarzy padła po bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym.

Pierwsza połowa nie stała na wysokim poziomie. Dużo walki w środku pola, mało konkretów. Efekt? Zero celnych strzałów z obu stron w pierwszych 45 minutach. Początek należał do gości, ale od około 15 minuty to gospodarze przejęli kontrolę nad meczem. Niewiele jednak z tego wynikało.

Kontrowersyjny rzut karny

W drugiej połowie zrobiło się ciekawiej za sprawą kontrowersyjnej decyzji arbitra. W 56. minucie Przemysław Mystkowski wpadł w pole karne gości, wszedł między obrońców i padł na murawę. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na rzut karny. Piłkarze Śląska protestowali, arbiter konsultował się z VAR-em, ale nie zmienił decyzji.

Podrażnieni goście ruszyli do ataku. W 71. minucie Erik Exposito trafił w słupek, a kolejne dwie dobitki obronił Damian Węglarz.

Po tym zwycięstwie Jagiellonia awansowała na ósme miejsce. Ma 37 punktów. Śląsk zmarnował szansę na zostanie wiceliderem. Wciąż jest trzeci z 42 punktami.