Osiem goli w jednym meczu ekstraklasy! Szaleństwo w Lubinie

Co za spotkanie! Pięć goli w pierwszej połowie, trzy w drugiej. Po szalonym meczu Zagłębie zremisowało 4:4 w Lubinie z Lechią Gdańsk.

Lechia objęła prowadzenie już w 4. minucie, gdy Conrado strzałem po ziemi pokonał bramkarza. W 16. minucie był już remis. Yevgeni Bashkirov dośrodkował w pole karne, a Sasza Balić ładnym strzałem głową trafił do siatki. Dwie kolejne bramki padły po rzutach karnych. Dla Lechii trafił Łukasz Zwoliński, a dla gospodarzy Filip Starzyński. Przed przerwą gola na 3:2 dla zespołu z Gdańska strzelił Jaroslav Mihalik, który wykorzystał zagranie Conrado wzdłuż bramki.

Po zmianie stron ten sam duet podwyższył prowadzenie na 4:2. Znowu podawał Conrado, a Mihalik kolejny raz trafił do siatki.

W 59. minucie było 3:4. Starzyński zamarkował strzał prawą nogą, czym zmylił obrońców, przełożył piłkę na lewą, i kopnął w środek bramki. W końcówce meczu Bartosz Białek doprowadził do remisu.

Tym samym Lechia ma 38 punktów po 26 meczach i zajmuje siódme miejsce, zaś Zagłębie jest 11. (33 pkt). Prowadzi Legia Warszawa.