Polonia Warszawa ma nowego sponsora! Nie przestraszył się kiboli Legii

- Gregoire Nitot nowym sponsorem Polonii Warszawa - informuje portal WP SportoweFakty. Francuskiemu biznesmenowi kibole Legii Warszawa odradzali zaangażowanie w klub z Konwiktorskiej.

Jak podał portal WP SportoweFakty, nowym sponsorem Polonii Warszawa został właściciel firmy Sii Polska Gregoire Nitot. Francuski biznesmen przejął pakiet większościowy stołecznego klubu. Już w piątek ma przelać na konto Polonii pierwsze pieniądze. W ciągu czterech lat ma zainwestować około czterech mln zł.

Kibole Legii byli przeciw

W lutym "Gazeta Wyborcza" jako pierwsza poinformowała, że Nitot może zostać nowym sponsorem "Czarnych Koszul". W reakcji na to kibole Legii Warszawa opublikowali w internecie (m.in. na portalu Gowork) setki negatywnych komentarzy o firmie Sii Polska. Następnie podczas meczu z ŁKS-em wywiesili transparent skierowany do Francuza: Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje.

Zobacz wideo Dariusz Mioduski skomentował transparent kibiców Legii:

Legia została ukarana, musiała zapłacić 50 tys. zł grzywny (zakaz wstępu na kolejny mecz dla fanów z "Żylety" został ostatecznie odwołany). 

Problemy Polonii Warszawa

Ostatnie tygodnie nie układały się po myśli "Czarnych Koszul". Z Polonii odeszli trener Krzysztof Chrobak i kolejni piłkarze, w tym lider zespołu Krystian Pieczara. Stołeczny klub ma olbrzymie długi. Nie tylko wobec zawodników, ale także miasta i innych wierzycieli.

Polonia ostatni raz grała w ekstraklasie w 2013 roku. Jest dwukrotnym mistrzem Polski (1946, 2000).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.