Oficjalnie! Rafał Wolski rozwiązał kontrakt z Lechią Gdańsk z winy klubu!

Rafał Wolski rozwiązał kontrakt z Lechią Gdańsk z powodu zaległości finansowych. Informację potwierdził już także gdański klub.

W 2019 roku Sławomir Peszko, Błażej Augustyn, Artur Sobiech i Rafał Wolski złożyli wnioski do Lechii Gdańsk, aby zapłaciła im wynoszące kilka miesięcy zaległe należności finansowe - poinformował w czwartek portal sport.interia.pl.

Zobacz wideo Piłkarze Bayernu i Hoffenheim zrobili kabaret. Zabrali kibicom 15 minut

Klub w 2020 roku uregulował wobec nich wszystkie długi, ale po tym jak ujawniono ten fakt, Lechia postanowiła odsunąć ich od treningów z pierwszym zespołem poza Augustynem, który był w tamtym okresie kontuzjowany. Później Artur Sobiech znalazł nowego pracodawcę, przenosząc się do drugoligowego tureckiego Fatih Karagumruk. Z kolei Peszko i Wolski mieli możliwość treningów tylko z rezerwami. Mogli przejść do innych drużyn, ale oferty transferowe nie były dla nich zbyt korzystne.

10 lutego trójka piłkarzy nie dostała wynagrodzenia, więc Peszko, Augustyn i Wolski postanowili wysłać kolejne wezwanie do zapłaty, które miało zostać zrealizowane w ciągu 14 dni. Lechia dokonała przelewu 25 lutego po południu, więc pieniądze na kontach piłkarzy pojawiły się 26 lutego, czyli termin został przekroczony. Piłkarze zdecydowali się zatem na wystąpienie do PZPN o rozwiązane ich umów z winy Lechii.

Lechia Gdańsk potwierdziła w czwartek wieczorem, że kontrakt Rafała Wolskiego z klubem został rozwiązany z winy Lechii. Jeśli piłkarz podpisze umowę z nowym zespołem, gdański klub będzie musiał do czerwca 2021, a więc do momentu, kiedy ważny miał być jego kontrakt Wolskiego z Lechią, opłacać różnicę w pensji, jeśli nowe zarobki zawodnika będą niższe.

Więcej o: