Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes Legii Warszawa skomentował hitowy transfer. "Chciałbym, żeby to był przełom"

- Chciałbym, żeby ten transfer był przełomowym - tak pozyskanie Bartosza Slisza skomentował prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski.

Bartosz Slisz jest najnowszym nabytkiem Legii Warszawa. 20-letni pomocnik trafił do wicemistrzów Polski w zimowym okienku transferowym. Warszawiacy zapłacili Zagłębiu Lubin aż 1,5 miliona euro, co jest wewnętrznym rekordem ekstraklasy.

Zobacz wideo Mioduski: Wszyscy mówią, że Legia bierze ogórka. W innych klubach byłby genialnym transferem [SEKCJA PIŁKARSKA]

Na łamach TVP Sport transfer ten skomentował właściciel i prezes Legii, Dariusz Mioduski. - Ten transfer to wynik tego, co robimy w klubie od jakiegoś czasu, czyli łączenie dobrych zawodników z zagranicy z młodymi Polakami. Ściągamy ich z innych klubów, ale jednocześnie staramy się promować własnych wychowanków z akademii - powiedział.

Mioduski skomentował transfer Slisza

- Chciałbym, żeby ten transfer był przełomowym. Żebyśmy zrozumieli, że da się przenosić zawodników z mniejszych klubów, które dobrze szkolą, jak Zagłębie, do takich, w których jest trochę większa presja i oczekiwania, jak Legia, zanim wyjadą za granicę - dodał.

Slisz w barwach Zagłębia rozegrał w tym sezonie ekstraklasy 20 meczów, w których strzelił dwa gole. Zawodnik ma też już za sobą debiut w Legii. Pomocnik pojawił się na boisku w 71. minucie środowego meczu z Lechią Gdańsk.

Więcej o:
Komentarze (32)
Prezes Legii Warszawa skomentował hitowy transfer. "Chciałbym, żeby to był przełom"
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 4 razy 4

  Widać u Mioduskiego jakąś myśl i konsekwencję, której wcześniej brakowało za czasów Leśnodorskiego. Problemem do dalszego rozwoju klubu jest słaba liga bo młodzi piłkarze będą dalej sprzedawani za stosunkowo małe pieniądze. Jeśli Slisz da radę w Legii to poradzi sobie również na Zachodzie.
  Niestety liga jest słaba a Legia potrzebuje silnej ligi. To jakiś dramat, że drużyny które myślą poważnie o grze w europejskich pucharach nie potrafią wymienić więcej niż 3-4 podań bez starty piłki.

 • goetterdaemmerung_2015

  Oceniono 1 raz 1

  Muszę pudla jednak pochwalić. Tym razem nie ograniczył handlu to masowej wyprzedaży, ale część pieniędzy zainwestował w zespół. Mistrzostwo wydaje się być raczej pewne. Jeżeli nie będzie masowej wyprzedaży przed pucharami (trudno mi sobie to wyobrazić), to działania te będzie można docenić.

 • kopernik_byl_akobieta

  Oceniono 4 razy 0

  Jaka "liga" taki "przełom".

 • tusk-nera

  Oceniono 7 razy -1

  To jest chyba najlepszy rok transferowy Legii od wielu lat - biorą młodych zdolnych nastoletnich polaków i tylko na dokładkę pseudo gwiazdę z Czech
  do tego eksperyment z transferem Ślisza
  Jeśli Legia zdobędzie dublet kudłaty zostanie największym wygranym w tym sezonie

 • pawelwitecki

  Oceniono 5 razy -1

  Pytanie, na które nikt nie udzielał odpowiedzi do tej pory jest takie, czy istnieje zapis o podziale między Legię a Zagłębie przyszłych zysków z dalszej sprzedaży zawodnika. Jeśli tak - to jaki to podział. To może być kluczowe dla tych mniejszych klubów, które lepiej szkolą. Inna kwestia - jak zawodnik nie ma umowy z klauzulą wykupu to rozmowy między klubami mogą trwać w nieskończoność. Akurat Slisz miał umowę z tą kwotą. Nie jest to jednak, zdaje się, obowiązkowy zapis.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 4 razy -2

  Kluby hiszpańskie, włoskie czy z Bundesligi mają swoje własne szkółki piłkarskie i z nich jest podstawowy, przyszły narybek; kluby polskie, w których grali L********ski, M***k, Sz****ny, Sk****ski, G**k, Z******ski, T****rczyk, Pi****ek praktycznie nie istnieją w jakichkolwiek rozgrywkach...

 • bigoswicemiszczpierogilepsze

  Oceniono 4 razy -2

  ma być przełom, będzie ułom

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy -3

  kluby hiszpańskie, włoskie czy z Bundesligi mają swoje własne szkółki piłkarskie i z nich jest podstawowy, przyszły narybek; kluby polskie, w których grali Lewandowski, Milik.Szczęsny, Skorupski, Glik, Zieliński, Teodorczyk, Piszczek praktycznie nie istnieją w jakichkolwiek rozgrywkach...

 • antyvn

  Oceniono 7 razy -3

  A wczoraj w Tychach autobus nr 137, na przystanku Paprocany Dymarek spóźnił się 2 minuty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX