Śląsk Wrocław na podium ekstraklasy! Ograł Koronę Kielce po golu w końcówce meczu

Śląsk Wrocław pokonał Koronę Kielce 2:1 w meczu 25. kolejki ekstraklasy. Po tej wygranej gospodarze awansowali na podium ligowej tabeli.

Gospodarze objęli prowadzenie w 43. minucie. Gola strzelił wtedy Przemysław Płacheta. Goście z Kielc w drugiej połowie nie zamierzali się poddawać i w 65. minucie wyrównali. Bramkę dla nich zdobył Erik Pacinda.

Śląsk na podium ekstraklasy

Zwycięstwo Śląsk zawdzięcza dwóch osobom: szkoleniowcowi i rezerwowemu w tym meczu napastnikowi. W 78. minucie trener Viteslav Lavicka zdjął z boiska Filipa Raicevicia, a wprowadził Erika Exposito. Zmiana ta okazała się kluczowa - Hiszpan w 84. minucie zdobył bramkę na 2:1 dla gospodarzy. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Dzięki temu zwycięstwu Śląsk awansował na 3. miejsce w tabeli. Ma 42 punkty - tyle samo, co druga Cracovia. Do prowadzącej Legii Warszawa wrocławska ekipa traci sześc punktów, ale stołeczna drużyna wieczorem zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Relacja od 20:30 na Sport.pl.

Korona po tej porażce jest w bardzo złej sytuacji: przedostatnie 15. miejsce w lidzie i tylko 23 punkty.