Wiadomo, ile Legia zarobi za transfer Niezgody! Klub zapewnił sobie zysk także po jego odejściu z Portland

Transfer Jarosława Niezgody z Legii Warszawa do Portland Timbers był jednym z najgłośniejszych i najważniejszych w trakcie zimowego okienka transferowego. "Super Express" podał, ile na jego sprzedaży zarobił polski klub.

Jarosław Niezgoda przeszedł w zimowym oknie transferowym z Legii Warszawa do klubu MLS, Portland Timbers. Polak podpisał czteroletni kontrakt i jest jednym z trzech designated players, czyli zawodnikiem najlepiej opłacanym w zespole, nieobjętym limitem płacowym. Kosztował 3,8 miliona euro netto plus bonusy. 

Zobacz wideo Flavio Paixao o Lechii i Lidze Mistrzów [SEKCJA PIŁKARSKA]

Transfer był uzgadniany przez kilka tygodni. Niezgoda nawet po wyjeździe do USA nie podpisał od razu kontraktu. Przeszedł testy medyczne i okazało się, że Polakowi potrzebny był kolejny zabieg ablacji serca. Ostatecznie Portland Timbers zgodziło się  pomóc Niezgodzie i po operacji, napastnik podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do 2023 roku. 

Piotr Koźmiński z "Super Expressu" poinformował, jaką kwotę zarobi za ten transfer Legia Warszawa. Poza kwotą podstawową, ma to być także 1,4 miliona euro w bonusach. Łącznie będzie to zatem kwota 5,2 miliona euro. Legia miała sobie zapewnić także określony procent od sumy odstępnego przy ewentualnym kolejnym transferze zawodnika. 

Jarosław Niezgoda czeka na debiut w nowym klubie. Z występu w pierwszym meczu nowego sezonu MLS wykluczyła go kontuzja kolana. Drużyna Portland Timbers przegrała z Minnesotą United 1:3.

Więcej o: