Pewne zwycięstwo Zagłębia ze Śląskiem! Jest coraz bliżej grupy mistrzowskiej

Zagłębie Lubin pokonało Śląsk Wrocław 3:1 w meczu 24. kolejki ekstraklasy. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Sasa Zivec.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, za to w drugiej kibice w Lubinie zobaczyli aż cztery gole. Trzy z nich strzelili gospodarze. Rozpoczęli w 56. minucie, gdy prowadzenie dał im Sasa Zivec. Dwanaście minut później podwyższył Patryk Szysz. W 79. minucie Zivec trafił po raz drugi, a Zagłębie prowadziło już 3:0. Rozmiary porażki gości zmniejszył pięć minut później Filip Markovic. Gol Serba nic jednak ekipie z Wrocławia nie dał. Śląsk przegrał w derbach Dolnego Śląska w Lubinie 1:3.

Zagłębie coraz bliżej grupy mistrzowskiej

Po tym meczu Śląsk jest nadal na 4. miejscu w tabeli ekstraklasy z 39 punktami. Zagłębie awansowało na 9. pozycję. Ma 32 punkty i traci tylko "oczko" do ósmej Wisły Płock. W następnej kolejce wrocławianie zmierzą się u siebie z Koroną Kielce, a Zagłębie zagra na wyjeździe z Łódzkim Klubem Sportowym. Oba mecze odbędą się w najbliższą środę.