Wychowanek Wisły Kraków pogrąża były klub! Gol w 95. minucie! Koniec kapitalnej serii

Wisła Kraków zremisowała z Wisłą Płock 2:2 w meczu 24. kolejki ekstraklasy. Gospodarze stracili zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu!

Koniec fantastycznej serii Wisły Kraków! Przed meczem z Wisłą Płock miała pięć zwycięstw z rzędu. Szóstego jednak nie było. Prowadzenie gospodarzom dał Lubomir Tupta już w 10. minucie meczu. Goście z Płocka dość szybko odpowiedzieli. W 22. minucie Dominik Furman posłał precyzyjny strzał i było 1:1.

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Remis w ostatnich sekundach

Krakowianie nie zamierzali pogodzić się z remisem. Po zmianie stron atakowali i szybko doczekali się kolejnego gola. Rzut karny w 50. minucie wykorzystał Jakub Błaszczykowski. To jego czwarty gol w tym sezonie, do tego ma też trzy asysty. W doliczonym czasie drugiej połowy gola na wagę remisu strzelił dla gości Alan Uryga, wychowanek Wisły Kraków.

Wisła blisko grupy mistrzowskiej

Po tym remise "Biała Gwiazda" jest na 13. miejscu w tabeli. Ma 27 punktów. Wisła Płock jest pięć lokat wyżej, a na koncie ma 33 punkty.