Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Legia ogłosiła rekordowy transfer w ekstraklasie

Bartosz Slisz został oficjalnie ogłoszony jako zawodnik Legii Warszawa. Młody pomocnik to czwarty transfer zimowego okienka w drużynie ze stolicy Polski. Kwota transakcji - 1,5 miliona euro - to nowy rekordowy transfer wewnątrz ekstraklasy. Kontrakt Slisza będzie obowiązywał do 31 grudnia 2024 roku.

Bartosz Slisz to jeden z najbardziej utalentowanych, młodych zawodników w ekstraklasie. 20-letni defensywny pomocnik w lidze zadebiutował w sezonie 2017/18, w którym rozegrał łącznie pięć meczów w drużynie Mariusza Lewandowskiego. W poprzednich rozgrywkach pełnił już dużo ważniejszą rolę. Slisz rozegrał wtedy 22 spotkania w ekstraklasie, z których tylko jednego nie rozpoczynał w podstawowym składzie.

Zobacz wideo Mioduski: Wszyscy mówią, że Legia bierze ogórka. W innych klubach byłby genialnym transferem [SEKCJA PIŁKARSKA #35]

W kwietniu 2019 roku pomocnik podpisał nowy kontrakt z Zagłębiem Lubin. Umowa ważna jest do czerwca 2022 roku i zawarto w niej klauzulę odstępnego. Wynosi ona 1,5 miliona euro netto, a tę kwotę zdecydowała się wpłacić Legia Warszawa. To rekordowy transfer wewnątrz ekstraklasy. Kontrakt Slisza z klubem ze stolicy będzie obowiązywał do 31 grudnia 2024 roku.

- Myślę, że emocje będą mi jeszcze długo towarzyszyły. Pierwsze dni w Legii Warszawa są dla mnie bardzo ważne. Chcę się wkomponować w zespół jak najszybciej i mam pewność, że zostanę dobrze przyjęty - mówi Bartosz Slisz cytowany w oświadczeniu klubu. 

Slisz został czwartym zimowym transferem Legii. Wcześniej z klubem umowy podpisali Piotr Pyrdoł, Mateusz Cholewiak oraz Tomas Pekhart.