Raków pewnie pokonuje mistrza Polski! Grupa mistrzowska coraz bliżej!

Raków Częstochowa wygrał 2:0 z Piastem Gliwice w meczu 24. kolejki Ekstraklasy. Zawodnicy Marka Papszuna pewnie pokonali drużynę mistrza Polski i są coraz bliżej awansu do grupy mistrzowskiej ligowych rozgrywek.

Po remisie z Legią Warszawa i porażce z Arką Gdynia, zawodnicy Rakowa Częstochowa nie byli faworytem meczu 24. kolejki Ekstraklasy przeciwko Piastowi Gliwice. Mistrz Polski miał osiem punktów przewagi nad rywalem w ligowej tabeli i chciał udowodnić wyższość także na boisku.

Pierwszą bramkę udało się jednak zdobyć gospodarzom. W 16. minucie fatalną stratę piłki pod własnym polem karnym zanotowali zawodnicy Piasta, co świetnym rajdem i strzałem pod poprzeczkę wykorzystał Daniel Bartl. Do końca pierwszej połowy rywale częstochowian już nie wyrównali.

Kolejne okazje goście mieli w drugiej połowie, ale nie byli w stanie zdobyć gola, który dałby im wyrównanie. Raków kontrolował spotkanie, a w 80. minucie udało się podwyższyć prowadzenie. Dośrodkowanie z prawego skrzydła od Frana Tudora wykorzystał Felicio Brown Forbes, który ustalił wynik spotkania na 2:0.

Raków dzięki temu zwycięstwu awansował na ósme miejsce w tabeli Ekstraklasy z 32 punktami, co gwarantowałoby drużynie Papszuna grupę mistrzowską. Piast pozostaje na szóstej pozycji z dorobkiem 37 punktów.