Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Maciej Skorża zwolniony z "olimpijskiej" reprezentacji. Może wrócić do polskiej ligi?

Reprezentacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich U-23 nie awansowała na igrzyska olimpijskie w Tokio, więc selekcjoner Maciej Skorża stracił pracę. Teraz szkoleniowiec może wrócić do polskiej ekstraklasy - informuje TVP Sport.
Zobacz wideo

W marcu 2018 roku Maciej Skorża objął reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich do lat 23. Federacja krajowa początkowo była z niego zadowolona. Kilka miesięcy temu stał się nawet kandydatem do zastąpienia Berta van Marwijka, byłego selekcjonera reprezentacji Holandii, z którą sięgnął po wicemistrzostwo świata w 2010 roku. Holender został zwolniony na początku grudnia, bo seniorska reprezentacja ZEA grała poniżej oczekiwań.

Van Marwijk prowadził kadrę ZEA w sześciu meczach, ale wygrał tylko dwa. Problem w tym, że Skorża również ostatnio zawiódł. Podczas mistrzostw Azji drużyna U-23 prowadzona przez Polaka przegrała w ćwierćfinale 1:5 z Uzbekistanem, a styczniowe zawody były ostatnią szansą walki o igrzyska olimpijskie w Tokio. "W karierze Skorży możliwe są różne rozwiązania. Wśród nich znajduje się także powrót do PKO Ekstraklasy " - czytamy na portalu sport.tvp.pl. 

W przeszłości Skorża pracował m.in. w: Pogoni Szczecin, Lechu Poznań, Legii Warszawa czy Al-Ettifaq.