Talent z ekstraklasy przejdzie testy w Legii. Klub zdecydowany zapłacić ponad milion euro!

Pomocnik Zagłębia Lubin, Bartosz Slisz, blisko Legii Warszawa. 20-latek w czwartek ma przejść testy medyczne w stolicy.

Bartosz Slisz to jeden z najbardziej utalentowanych, młodych zawodników w ekstraklasie. 20-letni defensywny pomocnik w lidze zadebiutował w sezonie 2017/18, w którym rozegrał łącznie pięć meczów w drużynie Mariusza Lewandowskiego. W poprzednich rozgrywkach pełnił już dużo ważniejszą rolę. Slisz rozegrał wtedy 22 spotkania w ekstraklasie, z których tylko jednego nie rozpoczynał w podstawowym składzie.

Zobacz wideo

W obecnym sezonie trudno wyobrazić sobie Zagłębie Lubin bez tego piłkarza. Slisz rozegrał już 24 mecze (w tym trzy w Pucharze Polski), w których strzelił dwa gole i zanotował trzy asysty. Minionego lata 20-latek występował na mistrzostwach świata do lat 20, które odbyły się w Polsce. W listopadzie Slisz znalazł się w kadrze Czesława Michniewicza na mecze eliminacji MME z Bułgarią oraz Czarnogórą.

Slisz blisko Legii

W kwietniu 2019 roku pomocnik podpisał nowy kontrakt z Zagłębiem Lubin. Umowa ważna jest do czerwca 2022 roku i zawarto w niej klauzulę odstępnego. Wynosi ona 1,5 miliona euro netto, a tę kwotę zdecydowała się wpłacić Legia Warszawa. Będzie to rekordowy transfer wewnątrz ekstraklasy.

Jak udało nam się ustalić, Slisz w czwartek przejdzie testy medyczne w stolicy i po ich przejściu podpisze kontrakt z wicemistrzami Polski. Slisz ma zostać czwartym zimowym transferem Legii. Wcześniej z klubem umowy podpisali Piotr Pyrdoł, Mateusz Cholewiak oraz Tomas Pekhart.

Więcej o: