Cracovia odmawia przyjęcia kibiców Wisły Kraków! Konflikt przed derbami

Przed 199. derbami Krakowa jest bardzo gorąco. Najpierw Cracovia zaproponowała Wiśle, że wpuści jej kibiców na mecz po spełnieniu odpowiednich warunków. Następnie odniósł się do nich Piotr Obidziński, pełniący obecnie funkcję prezesa Wisły. A teraz Cracovia wydała komunikat, w którym poinformowała, że na swój stadion nie wpuści ani jednego kibica gości!

Trwa spór o bilety na derby Krakowa, które odbędą się 3 marca o godzinie 20.30 na stadionie Cracovii. Gospodarze chcą wpuścić tylko 450 kibiców Wisły. Dodatkowym warunkiem jest wpłata kaucji w wysokości 45 tysięcy złotych na poczet ewentualnych szkód. Wisła nie zgadza się na takie żądania i chce, żeby mecz obejrzało 750 jej sympatyków.

Zobacz wideo Wisła Kraków ma wielki problem

- Ciężko zareagować na tę propozycję. Już byliśmy w tych czasach. To jest trochę jak ultimatum w sprawie Gdańska w 1939 roku. Równie dobrze moglibyśmy postawić ultimatum Legii, że was wpuścimy, jak zdeponujecie u nas swoje flagi - przyznał Piotr Obidziński, pełniący obowiązki prezesa Wisły Kraków, w rozmowie z portalem interia.pl.

Słowa Piotra Obidzińskiego, które nawiązują do ultimatum Hitlera z sierpnia 1939 roku, kiedy III Rzesza domagała się włączenia Wolnego Miasta Gdańska do jej terytorium, oburzyły niektórych kibiców. Portal lovekrakow.pl opublikował stanowisko w tej sprawie krakowskiego klubu:

Prezes użył kilku przykładów absurdalnych, aby podkreślić kuriozum sytuacji. Derby Krakowa to bezapelacyjnie historia polskiej piłki nożnej. Spotkania te cieszą się olbrzymim zainteresowaniem ze strony kibiców obu drużyn, dlatego uważamy, że nie należy traktować tych meczów w kategorii nieistotnych

- wytłumaczyła Karolina Biedrzycka, rzecznik prasowy Wisły Kraków.

Cracovia wydała oświadczenie po słowach Obidzińskiego

Cracovia postanowił odnieść się do tego komentarza i za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała stanowczy komunikat, w którym poinformowała, że kibice Wisły Kraków nie zostaną w ogóle wpuszczeni na obiekt przy ul. Kałuży na derby.

- Z uwagi na brak akceptacji Wisły Kraków S.A. dla podjętych przez MKS Cracovia SSA środków mających na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa na imprezie masowej, Zarząd Klubu zdecydował o odmowie przyjęcia zorganizowanej grupy kibiców gości podczas 199. Derbów Krakowa - możemy przeczytać na oficjalnym profilu Cracovii na Twitterze.

Podstawą decyzji MKS Cracovia SSA, znajdującej oparcie w Uchwale II/85 Zarządu PZPN w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę S.A., jest istnienie uzasadnionych, realnych przesłanek wskazujących na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników lub przebiegu meczu, tak jak to wielokrotnie miało miejsce w przeszłości

 - dodała Cracovia. Wisła Kraków zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli ekstraklasy. Po 23 meczach ma 26 punktów, a wiosną wygrała wszystkie trzy mecze. Cracovia jest druga, ma 42 punkty.

Więcej o: