Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes Wisły Kraków porównał propozycję Cracovii do ultimatum Hitlera. Gorąco przed derbami

Gorąco przed marcowymi derbami Krakowa. Piotr Obidziński, pełniący obowiązki prezesa Wisły Kraków, porównał propozycję Cracovii do ultimatum Hitlera z 1939 roku. Spór o bilety wciąż trwa.

Trwa spór o bilety na derby Krakowa, które odbędą się 3 marca o godzinie 20.30 na stadionie Cracovii. Gospodarze chcą wpuścić tylko 450 kibiców Wisły. Dodatkowym warunkiem jest wpłata kaucji w wysokości 45 tysięcy złotych na poczet ewentualnych szkód. Wisła nie zgadza się na takie żądania i chce, żeby mecz obejrzało 750 jej sympatyków.

Zobacz wideo Wisła Kraków ma wielki problem! [WIDEO]

- Ciężko zareagować na tę propozycję. Już byliśmy w tych czasach. To jest trochę jak ultimatum w sprawie Gdańska w 1939 roku. Równie dobrze moglibyśmy postawić ultimatum Legii, że was wpuścimy, jak zdeponujecie u nas swoje flagi - przyznał Piotr Obidziński, pełniący obowiązki prezesa Wisły Kraków, w rozmowie z portalem interia.pl.

Stanowisko Wisły Kraków: To kuriozalna sytuacja

Słowa Piotra Obidzińskiego, które nawiązują do ultimatum Hitlera z sierpnia 1939 roku, kiedy III Rzesza domagała się włączenia Wolnego Miasta Gdańska do jej terytorium, oburzyły niektórych kibiców. Portal lovekrakow.pl opublikował stanowisko w tej sprawie krakowskiego klubu:

Prezes użył kilku przykładów absurdalnych, aby podkreślić kuriozum sytuacji. Derby Krakowa to bezapelacyjnie historia polskiej piłki nożnej. Spotkania te cieszą się olbrzymim zainteresowaniem ze strony kibiców obu drużyn, dlatego uważamy, że nie należy traktować tych meczów w kategorii nieistotnych

- wytłumaczyła Karolina Biedrzycka, rzecznik prasowy Wisły Kraków.

Wisła Kraków zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli ekstraklasy. Po 23 meczach ma 26 punktów, a wiosną wygrała wszystkie trzy mecze. Cracovia jest druga, ma 42 punkty.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl