Cracovia żąda kaucji od Wisły Kraków! Rywale odpowiedzieli: Bez warunków

45 tys. zł na poczet ewentualnych zniszczeń. To kaucja, jakiej zażądała Cracovia od Wisły przed zbliżającymi się derbami Krakowa. Klub ze stadionu przy Kałuży chce też wpuścić na swój obiekt maksymalnie 450 kibiców gości, choć powinien 650. Wisła odpowiada oświadczeniem: - Oczekujemy przekazania biletów na najbliższy mecz derbowy, stanowiących 5 procent liczby udostępnionych miejsc bez dodatkowych warunków.

Zbliżają się derby Krakowa na stadionie przy ul. Kałuży. Cracovia chce, by Wisła już teraz wpłaciła 45 tys. zł kaucji na wypadek ewentualnych zniszczeń. - W sprawie kibiców gości na derbach: Wisła Kraków SA otrzymała informacje dot. wejścia na mecz. Jednym z warunków jest uiszczenie przez klub depozytu - zabezpieczenia na wypadek ew. zniszczeń. (45 tys. zł). Goście mają do dyspozycji 450 biletów - oświadczył kilka dni temu na Twitterze rzecznik Cracovii Przemysław Staniek.

To nowość, bo do tej pory żaden klub w polskiej lidze nie stawiał gościom takich warunków. Ale depozyt to jedno. Drugie to liczba miejsc. Ona też się nie zgadza, bo uchwała PZPN mówi jasno, że gospodarz musi zapewnić kibicom drużyny przyjezdnej pięć procent miejsc na stadionie. Przy Kałuży - wyłączając sektory buforowe - wychodzi zatem, że tych miejsc jest 650.

Zobacz wideo

Kibice Wisły Kraków też wydali oświadczenie. "Nie idziemy na derby"

We wtorek Wisła zajęła stanowisko w tej sprawie. "Informujemy, że Wisła Kraków SA oczekuje od MKS Cracovii, zgodnie z obowiązującymi regulacjami, przekazania biletów na najbliższy mecz derbowy, stanowiących 5 procent liczby udostępnionych miejsc bez dodatkowych warunków" - czytamy w komunikacie klubu zamieszczonym na stronie internetowej.

Wcześniej oświadczenie wydała także grupa kibicowska Ultra Wisła. "Zachowanie klubu z drugiej strony Błoń jest po prostu skandaliczne. To łamanie wszelkich standardów związanych z przyjmowaniem kibiców na stadionach ekstraklasy, wyznaczanie jakiejś kolejnej obłąkanej roszczeniowej drogi, którą zaraz podchwycą inni decydenci ekstraklasowych klubów. Z naszej strony decyzja może być tylko jedna: nie idziemy na derby. Nikt nie będzie stawiał nam jakichś śmiesznych warunków, a zwłaszcza włodarze klubu z Kałuży. Patrząc z drugiej strony, trudno się dziwić tamtejszym działaczom. Zachowują się zgodnie ze swoją tradycją. Już w czasach kiedy kupowali mecze, robili problemy z biletami" - napisano w oświadczeniu.

Najbliższe derby Krakowa 3 marca. Ostatni raz kibice Wisły na stadion przy Kałuży weszli w grudniu 2017 roku. Sektor gości został wówczas ostrzelany z rakietnic.

Więcej o: