Przerwany mecz w Poznaniu. Kibice Lechii rzucali racami [WIDEO]

Mecz 23. kolejki Ekstraklasy, w którym Lech Poznań grał u siebie z Lechią Gdańsk. W 65. minucie sędzia nakazał przerwanie gry ze względu na zachowanie kibiców gości, którzy rzucali racami. Dym utrudniał widoczność, a na trybunach zrobiło się niebezpiecznie, więc sędzia nakazał zejście do szatni zawodnikom obu drużyn.

Mecz 23. kolejki Ekstraklasy Lecha Poznań z Lechią Gdańsk został przerwany. W 65. minucie sędzia nakazał zawodnikom obu drużyn zejść do szatni ze względu na zachowanie kibiców gości, którzy rzucali racami ze swojego sektora.

Sędziowie naradzali się z komisarzem w sprawie kontynuowania meczu, ale podjęli decyzję, że gdy widoczność będzie dobra, a kibice na trybunach uspokoją się, zawodnicy wrócą do gry. Według reporterów Canal+ obecnych na murawie stadionu w przypadku kolejnych tego typu sytuacji sędzia i delegat PZPN zapowiedzieli, że mecz nie zostanie dokończony.

To nie był jedyny incydent na stadionie związany z nagannym zachowaniem kibiców. Wcześniej fani Lecha wywiesili do góry nogami transparenty odebrane przyjezdnym.

Lech wygrał 2:0 z Lechią, która od 51. minuty grała w "10" osłabiona czerwoną kartką Karola Fili.