Piąte z rzędu zwycięstwo Wisły. Kapitalny gol Jakuba Błaszczykowskiego! [WIDEO]

Wisła Kraków pokonała 2:0 Koronę Kielce w 23. kolejce ekstraklasy. Kapitalnego gola w tym meczu strzelił Jakub Błaszczykowski.

Była 5. minuta meczu w Krakowie, gdy Aleksander Buksa debiutancki występ od pierwszej minuty w ekstraklasie okrasił golem. 17-latek znakomicie wyprzedził rywala, dochodząc do dośrodkowania Dawida Niepsuja z prawej strony.

Blisko godzinę później Wisła Kraków strzeliła drugiego gola. Do rzutu wolnego z boku boiska podszedł Jakub Błaszczykowski, który niespodziewanie zdecydował się na bezpośredni strzał, czym kompletnie zaskoczył Marka Kozioła. Doświadczony skrzydłowy popisał się kapitalnym uderzeniem, ustalając wynik meczu na 2:0.

Wisła lepsza od Korony

Pięć minut przed końcem meczu z boiska wyleciał Mateusz Spychała. Zawodnik Korony Kielce został ukarany czerwoną kartką w konsekwencji otrzymania dwóch żółtych za faule na Michale Maku oraz Vullnecie Bashy.

Wisła Kraków zaliczyła piąte zwycięstwo w lidze z rzędu. W 2019 roku zespół Artura Skowronka pokonał Pogoń Szczecin (1:0) oraz ŁKS Łódź (4:2), a w tym roku Wisła, poza Koroną, pokonała też Jagiellonię Białystok (3:0) i Zagłębie Lubin (1:0).

Po 23 kolejkach ekstraklasy Wisła jest na 13. miejscu w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Krakowiacy mają dwa punkty przewagi nad 14. Arką Gdynia i trzy "oczka" więcej od 15. Korony. W następnej kolejce zespół Skowronka podejmie Wisłę Płock (sobota, 15:00), a kielczanie zagrają u siebie z Lechią Gdańsk (niedziela, 12:30).